Religia

31 października – Dzień ze Świętymi

W miniony czwartek 31 października w naszej szkole dominowała tematyka związana ze świętem Wszystkich Świętych. Aby przekonać się, że świętość nie jest niczym nudnym, ani przeznaczonym tylko dla wybranych, uczniowie klas I- III wzięli udział w zabawach międzyklasowych, które przybliżyły im życiorysy znanych świętych.

Czytaj całość…

Kiermasz misyjny

8 i 9 października odbył się w naszej szkole kiermasz książek, gier i zabawek. Jest to pierwszy w tym roku kiermasz, z którego fundusze będą przeznaczone na działalność misyjną. Wybór października nie był przypadkowy, ponieważ miesiąc ten został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Czytaj całość…

Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa

14 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, gdzie urodził się Święty Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży. Spotkanie młodych odbywające się w tym roku pod hasłem “Nie jestem sam” jak co roku zgromadziło setki uczniów z różnych zakątków w diecezji płockiej.

Czytaj całość…

Kiermasz – pomoc finansowa dla Akieh Kadiane

5 czerwca odbył się kiermasz organizowany przez klasę VI i szkolny wolontariat. Celem była pomoc finansowa dla uczennicy Akieh Kadiane z misji w Kamerunie, którą “duchowo adoptowała” nasza szkoła.

Czytaj całość…

Szkolna pomoc misjom w Kamerunie, czyli co słychać u Akieh Kadiane?

“Czcigodni Rodzice, Nauczyciele i Kochane dzieci – DOBROCZYŃCY Akieh Kadiana. Serdecznie Wam dziękuję za jałmużnę wielkopostną i kiermasz planowany na pomoc w możliwości uczenia się dla Akieh Kadiany…”- tymi słowami rozpoczyna się przysłany do mnie przed kilkoma dniami list od siostry Teodory Grudzińskiej – misjonarki w Ndelele w Kamerunie.

Czytaj całość…

Betlejem w szkole, czyli kolędowanie na korytarzach…

W czwartek korytarze naszej szkoły rozbrzmiewały dźwiękami kolęd. Tak jak rok temu spotykaliśmy się podczas przerw na korytarzach, aby przy dźwiękach gitary i innych instrumentów wspólnie kolędować. Żeby wprowadzić nastrój nocy betlejemskiej, uczniowie klasy 7 przewodzili śpiewaniu przebrani za pasterzy i aniołów, którzy jako pierwsi przywitali Pana Jezusa w stajence.

Czytaj całość…

Kiermasz Świętej Łucji i kiermasz świąteczny

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły zorganizowali dwa kiermasze, z których fundusze zostały przeznaczone na edukację i bieżące potrzeby adoptowanej przez naszą szkołę Akiech Kadiane z Kamerunu.

Czytaj całość…

Adopcja serca. Pomagamy misjom w Kamerunie

Nasza szkoła dołączyła do szlachetnej akcji jaką jest adopcja serca. Polega ona na objęciu opieki na odległość nad dzieckiem z Afryki i zapewnieniu mu pomocy finansowej, aby mogło podjąć edukację w szkole będącej dla niego jedyną szansą na lepszą przyszłość.

Czytaj całość…

Selfie ze Świętym

31 października uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję zrobić sobie zdjęcia ze Świętymi. Stało się to możliwe dzięki uczniom klasy 7, którzy zorganizowali akcję “Selfie ze Świętym”.

Czytaj całość…