Religia

Szkolne jasełka

Szkolne jasełka w wykonaniu naszych uczniów w połączeniu z oprawą muzyczną chóru szkolnego są naszą świąteczną tradycją i po raz kolejny wprowadziły nas w niezwykły nastrój podczas uroczystego apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj całość…

Selfie ze Świętym

Uczniowie klasy 8 b wzięli udział w corocznej szkolnej akcji „Selfie ze Świętym”, która ma na celu przybliżanie postaci znanych i mniej znanych świętych. Wierne ich przedstawienie wymagało zapoznania się z życiorysami oraz przygotowania strojów i atrybutów, aby były jak najbardziej podobne do oryginału. Udało się tego dokonać wspólnymi siłami wszystkich zaangażowanych uczestników oraz rodziców.

Czytaj całość…

Kiermasz Świętej Łucji

13 grudnia, tak jak w poprzednich latach, w naszej szkole odbył się „kiermasz Świętej Łucji„. Jest to przedsięwzięcie, które zawsze odbywa się w dniu, kiedy w kalendarzu liturgicznym wspomina się świętą Łucję.

Czytaj całość…

Konkurs „Mój różaniec”

15 listopada został rozstrzygnięty konkurs „Mój różaniec” ogłoszony na początku października. Przez cały miesiąc uczniowie naszej szkoły składali swoje prace, które następnie zostały wywieszone na górnym holu, aby pozostali uczniowie mogli je podziwiać oraz zagłosować na ten jeden najpiękniejszy.

Czytaj całość…

31 października – Dzień ze Świętymi

W miniony czwartek 31 października w naszej szkole dominowała tematyka związana ze świętem Wszystkich Świętych. Aby przekonać się, że świętość nie jest niczym nudnym, ani przeznaczonym tylko dla wybranych, uczniowie klas I- III wzięli udział w zabawach międzyklasowych, które przybliżyły im życiorysy znanych świętych.

Czytaj całość…

Kiermasz misyjny

8 i 9 października odbył się w naszej szkole kiermasz książek, gier i zabawek. Jest to pierwszy w tym roku kiermasz, z którego fundusze będą przeznaczone na działalność misyjną. Wybór października nie był przypadkowy, ponieważ miesiąc ten został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Czytaj całość…

Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa

14 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, gdzie urodził się Święty Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży. Spotkanie młodych odbywające się w tym roku pod hasłem „Nie jestem sam” jak co roku zgromadziło setki uczniów z różnych zakątków w diecezji płockiej.

Czytaj całość…

Kiermasz – pomoc finansowa dla Akieh Kadiane

5 czerwca odbył się kiermasz organizowany przez klasę VI i szkolny wolontariat. Celem była pomoc finansowa dla uczennicy Akieh Kadiane z misji w Kamerunie, którą „duchowo adoptowała” nasza szkoła.

Czytaj całość…

Szkolna pomoc misjom w Kamerunie, czyli co słychać u Akieh Kadiane?

„Czcigodni Rodzice, Nauczyciele i Kochane dzieci – DOBROCZYŃCY Akieh Kadiana. Serdecznie Wam dziękuję za jałmużnę wielkopostną i kiermasz planowany na pomoc w możliwości uczenia się dla Akieh Kadiany…”- tymi słowami rozpoczyna się przysłany do mnie przed kilkoma dniami list od siostry Teodory Grudzińskiej – misjonarki w Ndelele w Kamerunie.

Czytaj całość…

Betlejem w szkole, czyli kolędowanie na korytarzach…

W czwartek korytarze naszej szkoły rozbrzmiewały dźwiękami kolęd. Tak jak rok temu spotykaliśmy się podczas przerw na korytarzach, aby przy dźwiękach gitary i innych instrumentów wspólnie kolędować. Żeby wprowadzić nastrój nocy betlejemskiej, uczniowie klasy 7 przewodzili śpiewaniu przebrani za pasterzy i aniołów, którzy jako pierwsi przywitali Pana Jezusa w stajence.

Czytaj całość…