31 października – Dzień ze Świętymi

W miniony czwartek 31 października w naszej szkole dominowała tematyka związana ze świętem Wszystkich Świętych. Aby przekonać się, że świętość nie jest niczym nudnym, ani przeznaczonym tylko dla wybranych, uczniowie klas I- III wzięli udział w zabawach międzyklasowych, które przybliżyły im życiorysy znanych świętych.

Był m.in święty Antoni, patron od zgubionych przedmiotów i zabawa w szukanie zagubionych koralików różańca w pojemnikach z ryżem oraz święty Franciszek i budowanie kościoła z darów jesieni. Można było również sprawdzić się w roli Anioła Stróża, który prowadzi swojego podopiecznego do Nieba. Każda z drużyn została nagrodzona cukierkami a uczniowie którzy przebrali się za wybranych świętych lub przedstawili nam ich życiorysy zostali dodatkowo nagrodzeni. Na szczególną uwagę zasługuje postać św. Wojciecha zaprezentowana przez Wojtka Szymczaka z kl. II, który zaskoczył nas znajomością życiorysu i dat z życia Świętego oraz św. Mikołaja biskupa, za którego przebrał się Miłosz Podgórski z kl.I pamiętając o najdrobniejszych szczegółach biskupiego stroju. Dzięki Mateuszowi Rosińskiemu z kl. II poznaliśmy postać św. Mateusza oraz napisaną przez niego ewangelię.

Uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w „Selfie ze Świętym”. Najstarsi uczniowie naszej szkoły tak jak rok temu przebrali się za wybranych świętych zaś pozostali uczestnicy mieli za zadanie za pomocą opisów umieszczonych na specjalnych kartach rozpoznać każdego z nich oraz zrobić sobie z nimi selfie. Zdjęcia te niebawem zostaną umieszczone w specjalnej galerii w naszej szkole.

Dzień ten upłynął nam w radosnej atmosferze. Przekonaliśmy się po raz koleiny, że 31 października można świętować bez przebieranek w stylu Halloween.

Kamila Gościcka- Kmieć