Niepodległa

Dzień Patriotyzmu w zegrzyńskiej świetlicy

W związku z przypadającą w tym roku 101. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości świetliczaki postanowiły uczcić ten fakt w dniu 08.11.2019 r.

Czytaj całość…

Gala niepodległościowa w naszej szkole

29 listopada o godz. 18.00. w naszej szkole rozpoczęła się uroczysta gala, którą społeczność naszej placówki włączyła się w obchody upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj całość…

Lekcja patriotyzmu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 28 listopada w naszej szkolnej świetlicy została przeprowadzona lekcja patriotyzmu. Nauczyciel historii p. Wojciech Gąsiewski – zaproszony gość, przybliżył świetliczakom okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Czytaj całość…

Patriotyczna wymiana doświadczeń

W piątek, 16.11.2018, uczniowie klasy 5 b brali udział w patriotycznej wymianie doświadczeń z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Legionowie. Spotkanie miało charakter integracyjno-edukacyjny.

Czytaj całość…

„Koncert Tysiąca dla Niepodległej”

W środę 14 listopada nasz chór „Pianola” pod kierownictwem pani Anny Jarachowskiej wziął udział we wspaniałym koncercie patriotycznym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach. To już kolejny taki koncert Chórów Regionu Mazowieckiego w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, podczas którego młodzi artyści mają okazję zaprezentować swój talent i efekty wielogodzinnej pracy pod okiem swoich Dyrygentów.

Czytaj całość…

Wojewódzki konkurs historyczno – literacki pt. „Niepodległa”

Muzeum Niepodległości w Warszawie zorganizowało w tym roku, kolejną edycję wojewódzkiego konkursu historyczno – literackiego pt. „Niepodległa”.

Czytaj całość…

100 lat Niepodległości

W tym roku 11 listopada minęła setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Obchody postanowiliśmy uczcić szkolnym projektem.

W jego ramach najmłodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne poznając polskie symbole i uczyli się pieśni narodowych. Starsi – poznawali sylwetki polskich patriotów zasłużonych dla polskiej niepodległości i tworzenia od nowa państwowości II Rzeczpospolitej. Ich praca stała się wystawą „Ojcowie polskiej niepodległości”.

Czytaj całość…

Pierwszaki na warsztatach teatralno – plastycznych w Klubie CSŁiI

Klub Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu zaprosił naszych pierwszaków na ciekawe warsztaty o niepodległości. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w tej nietypowej lekcji historii.

Czytaj całość…

100 lat Niepodległości Polski – inaczej!

Niepodległa 2018

W piątek 19.10.2018 r. podczas godziny wychowawczej uczniowie z kl. 0-VIII i III klas gimnazjum, ubrani w odświętne stroje, wyruszyli na boisko szkolne pod opieką swoich nauczycieli. Najpierw ze świetlicy szkolnej pobrali białe i czerwone balony, których było aż 700 sztuk.

Czytaj całość…

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Siódmego września, w samo południe, na serockim rynku odbyło się Narodowe Czytanie. Odczytano cztery fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Na scenie wystąpili uczniowie gminnych szkół, seroccy urzędnicy oraz zaproszony aktor – Leszek Zduń.

Czytaj całość…