Konkursy

Uczniowie klasy VII i VIII laureatami ogólnopolskiego konkursu poetyckiego

8 listopada br. grupa uczniów z klasy VII i VIII wzięła udział w uroczystej gali podsumowującej XIV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Piękno świata, piękno człowieka”. Nasi szkolni poeci udowodnili, że poezja jest wieczna, nie zna barier, łączy ludzi o wyjątkowej wrażliwości, którzy umieją patrzeć „lepiej i mądrzej” – jak pisał Czesław Miłosz. Tytuły laureatów tegorocznej edycji konkursu zdobyli: Karolina Aniszewska, Emilia Zaręba, Maria Malak, Szymon Krzyżanowski i Jakub Kołak. Serdecznie gratulujemy wygranym!

Europejski Dzień Języków Obcych

Co to jest Europejski Dzień Języków Obcych? To międzynarodowe święto, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Czytaj całość…

Sukcesy naszych uczniów w dziedzinie chemii w roku szkolnym 2018/2019

W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach chemicznych osiągając bardzo dobre wyniki.

Młodzi chemicy uczą się nowych kompetencji podczas zajęć koła naukowego. Wykonują i opisują doświadczenia i eksperymenty, przygotowują się do konkursów rozwiązując mnóstwo testów, przygotowują prezentacje multimedialne. Zapraszamy uczniów klas 6-8 do pracy w następnym roku szkolnym.

Czytaj całość…

Warszawskie syreny śpiewają

W gminnych eliminacjach odbywających się w Miejskim Centrum Kultury i Czytelnictwa nasi uczniowie zostali docenieni przez jury. Tytuły laureatek i możliwość reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych zdobyły Agata Karpińska i Lena Majdanik. Wyróżnienia otrzymali Izabela Wołos i Jakub Kołak.

Czytaj całość…

Wojewódzki konkurs historyczno – literacki pt. „Niepodległa”

Muzeum Niepodległości w Warszawie zorganizowało w tym roku, kolejną edycję wojewódzkiego konkursu historyczno – literackiego pt. „Niepodległa”.

Czytaj całość…

Nasi recytatorzy najlepsi w Polsce

16 października 2018 r. uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.

Czytaj całość…

Rozstrzygnięcie Konkursów Językowych

Dnia 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie mieli okazję wykazać się w dwóch konkursach językowych, jak również spróbować najpopularniejszego brytyjskiego i niemieckiego śniadania.

Czytaj całość…

Drugie miejsce w jedenastym wrześniowym rajdzie pamięci

15 września w sobotę już po raz 11 odbył się w Serocku XI wrześniowy Rajd Pamięci. W rajdzie uczestniczyły drużyny uczniowskie z gminy Serock, seniorzy oraz służby mundurowe. Uczniowie naszej szkoły nas nie zawiedli i pomimo tego iż była to pochmurna i zimna sobota, 15 naszych reprezentantów wraz z dwójką towarzyszących nauczycieli stawiło się dzielnie na linii startu w Serocku.

Czytaj całość…

Konkursy chemiczne

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Centrum Edukacji Szkolnej GALILEO 2018. Konkurs odbył się 6 marca.

Czytaj całość…