Konkursy

Zuzanna Boguszewska i Pola Błaszczyk laureatkami wojewódzkiego konkursu recytatorskiego

22 października br. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie odbyły się przesłuchania XX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa”.

Czytaj całość…

Pola Błaszczyk laureatką grand prix 45. Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”

9 i 10 kwietnia br. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbywały się przesłuchania finałowe 45. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wzięło w nich udział 170 uczestników wyłonionych podczas eliminacji powiatowych. Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Zegrzu reprezentowała Pola Błaszczyk, uczennica klasy II b, laureatka etapu gminnego oraz powiatowego ww. konkursu.

Czytaj całość…

Pola Błaszczyk laureatką etapu powiatowego „Warszawskiej Syrenki”

22 marca br. w Urzędzie Miasta w Legionowie odbyły się eliminacje powiatowe 45. edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Gminę Serock reprezentowali uczniowie naszej szkoły – Pola Błaszczyk, Zuzanna Boguszewska oraz Andrzej Wroniak, których piękna recytacja została nagrodzona gromkimi brawami publiczności.

Czytaj całość…

Nasi uczniowie laureatami etapu gminnego ,,Warszawskiej Syrenki”

17 marca br. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się eliminacje gminne 45. edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, którego organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Czytaj całość…

Liebe, Liebe, Liebe…

Na miłość jak i również na okazywanie sobie ciepłych uczuć nigdy nie jest za późno, dlatego też Der Valentinstag (niemieckojęzyczny konkurs walentynkowy) odbył się tuż po Dniu Kobiet tj. 09.03.2022. Drużyny z klas 7 i 8 rywalizowały w trzech kategoriach zadań konkursowych, w zestawach 7a:7b i 8a:8b.

Czytaj całość…

Konkurs Informatyczny LOGIA

Zakończył się etap szkolny Konkursu Informatycznego LOGIA, który obejmuje i poszerza treści podstawy programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej. Do II etapu zakwalifikował się uczeń klasy VIIIA Stanisław Stachnik, uzyskując maksymalną ilość punktów.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

Uczniowie naszej szkoły laureatami wojewódzkiego konkursu recytatorskiego

20 listopada br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia Pontyfikatu Jana Pawła II. Przesłuchania odbyły się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie i zakończyły się sukcesem dla Poli Błaszczyk i Zuzanny Boguszewskiej z klasy IIb oraz dla Andrzeja Wroniaka z klasy Vb.

Czytaj całość…

Uczniowie klasy VII i VIII laureatami ogólnopolskiego konkursu poetyckiego

8 listopada br. grupa uczniów z klasy VII i VIII wzięła udział w uroczystej gali podsumowującej XIV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Piękno świata, piękno człowieka”. Nasi szkolni poeci udowodnili, że poezja jest wieczna, nie zna barier, łączy ludzi o wyjątkowej wrażliwości, którzy umieją patrzeć „lepiej i mądrzej” – jak pisał Czesław Miłosz. Tytuły laureatów tegorocznej edycji konkursu zdobyli: Karolina Aniszewska, Emilia Zaręba, Maria Malak, Szymon Krzyżanowski i Jakub Kołak. Serdecznie gratulujemy wygranym!

Europejski Dzień Języków Obcych

Co to jest Europejski Dzień Języków Obcych? To międzynarodowe święto, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Czytaj całość…

Sukcesy naszych uczniów w dziedzinie chemii w roku szkolnym 2018/2019

W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach chemicznych osiągając bardzo dobre wyniki.

Młodzi chemicy uczą się nowych kompetencji podczas zajęć koła naukowego. Wykonują i opisują doświadczenia i eksperymenty, przygotowują się do konkursów rozwiązując mnóstwo testów, przygotowują prezentacje multimedialne. Zapraszamy uczniów klas 6-8 do pracy w następnym roku szkolnym.

Czytaj całość…