Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego

Na początku listopada zostali wyłonieni laureaci konkursu czytelniczo-plastycznego ogłoszonego w związku z październikowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Tematyka konkursu nawiązywała do twórczości Marii Konopnickiej oraz Adama Mickiewicza. Uczestnicy szukali inspiracji między innymi w zbiorach biblioteki szkolnej. Odbyły się też lekcje biblioteczne popularyzujące wartościową klasyczną literaturę.

Czytaj całość…

Zuzanna Boguszewska i Pola Błaszczyk laureatkami wojewódzkiego konkursu recytatorskiego

22 października br. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie odbyły się przesłuchania XX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa”.

Czytaj całość…

Samorząd Uczniowski w akcji – Bajkowe zamieszanie :)

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. (za: https://www.kalbi.pl/dzien-postaci-z-bajek)

Czytaj całość…

Klasa 5 a w teatrze

7.11.2022 uczniowie klasy 5a mieli okazję być w teatrze Capitol na spektaklu Brzechwa 2020, opartym na twórczości Jana Brzechwy. Wydawałoby się, że twórczość Jana Brzechwy skierowana jest do młodszych dzieci, jednak spektakl zawierał drugi wymiar.

Czytaj całość…

Selfie ze Świętym

Uczniowie klasy 8 b wzięli udział w corocznej szkolnej akcji „Selfie ze Świętym”, która ma na celu przybliżanie postaci znanych i mniej znanych świętych. Wierne ich przedstawienie wymagało zapoznania się z życiorysami oraz przygotowania strojów i atrybutów, aby były jak najbardziej podobne do oryginału. Udało się tego dokonać wspólnymi siłami wszystkich zaangażowanych uczestników oraz rodziców.

Czytaj całość…

Dzień Dyni w klasach 0-III, w zegrzyńskiej szkole

W czwartek 27.10.2022 r. od rana królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI, która była również głównym elementem dekoracji.

Przygoda zaczęła się od zaznajomienia dzieci z wierszem o dyni, co pozwoliło naszym uczniom zgłębić wiedzę na temat walorów odżywczych tego pięknego pomarańczowego warzywa, zachęcić do jedzenia dyni w przeróżnych wariantach kulinarnych. Ciasta, placki, zupy, frytki … – aż ślinka cieknie. A do tego jest to warzywo pełne witamin, więc jedzenie tych wszystkich smakołyków sprzyja zdrowemu stylowi życia.

Czytaj całość…

Jesienne spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską

A wszystko zaczęło się od lektury…. – „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Poruszająca opowieść o wojnie widziana oczami dziecka, jakże aktualna w obecnych czasach. Książka porusza serca, zarówno ucznia jak i nauczyciela. Ze wzruszeniem była czytana na lekcjach, by mocniej przybliżyć wartość tej szczególnej historii dziecka, by nic nie pominąć. I wtedy pojawił się pomysł… by spotkać, poznać samą autorkę, której książka jest autobiografią. Nie było to proste, ale udało się. 06.10.2022r. przyjechała do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu na wizytę, pt. „Jesienne spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską”.

Czytaj całość…

Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek 6 października Samorząd Uczniowski zrealizował Projekt „Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej”.

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu „Laboratoria przyszłości” jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w plan zdjęciowy. Uczniowie biorący udział w projekcie wcielili się w role osób, które zazwyczaj zatrudnione są przy takich wydarzeniach.

Czytaj całość…

Europejski Dzień Języków Obcych 2022

26 września w całej Europie obchodzimy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

My również przyłączyliśmy się do obchodów tego dnia. Była to dla nas okazja do przeprowadzenia kilku konkursów i quizów mających na celu poznanie innych kultur. Nasze świętowanie odbyło się 7 października.

Czytaj całość…