Aktualności

Zakończenie roku szkolnego klas I-VI

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VI podzielone zostało na dwie części. O godz. 8.00 spotkały się klasy młodsze, a o 10.00 klasy IV-VI. Spotkaniom towarzyszyło wiele emocji, nie tylko związanych z nadchodzącymi wakacjami. Zwłaszcza klasy pierwsze, które po raz pierwszy stanęły przed społecznością szkolną, bardzo przeżywały ten dzień.

Czytaj całość…

Melania Aniszewska oraz Oliwia Jasińska wyróżnione Nagrodą Honorowego Patrona Szkoły

23 czerwca br. podczas uroczystości pożegnania klas ósmych dwie uczennice naszej szkoły – Melania Aniszewska oraz Oliwia Jasińska zostały wyróżnione Nagrodą Honorowego Patrona Szkoły – Konstantego Mikołaja Radziwiłła. Nagrodę przyznawaną co roku najwybitniejszym uczniom klas ósmych wręczył wnuk bohatera – Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Czytaj całość…

Pożegnanie uczniów klas ósmych

23 czerwca br. o godz. 17.00. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas siódmych i ósmych. Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia przez Wojewodę Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła Nagrody Honorowego Patrona Szkoły Melanii Aniszewskiej oraz Oliwii Jasińskiej. Wnuk patrona naszej placówki przypomniał również niezwykłą biografię majora Konstantego Mikołaja Radziwiłła.

Czytaj całość…

Konstanty Mikołaj Radziwiłł

Konstanty Mikołaj Radziwiłł urodził się 10 lipca 1902 r. w Sichowie k. Staszowa (dzisiejsze województwo świętokrzyskie). Dziadkowie Konstantego, Jadwiga z Krasińskich i Maciej Józef Radziwiłł, byli właścicielami dóbr ziemskich Zegrze i mieszkali w pałacu w Zegrzu. W związku z planami budowy rosyjskiej twierdzy sprzedali w 1890 r. część swoich posiadłości: wsie Zegrze i Zagroby (obecnie Zegrze Południowe), a następnie w 1898 r. wybudowali i przenieśli się do pałacu w Jadwisinie k. Serocka, który stał się siedzibą rodu do 1939 r.

Czytaj całość…

Srebro dla „Słowików”

W sobotę 28-go maja nasz szkolny chór „Chór Słowiki” wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Chórów Programu Akademii Chóralnej Narodowego Forum Muzyki. W konkursie brały udział wszystkie chóry z województwa mazowieckiego, które uczestniczą w projekcie „Śpiewająca Polska„.

Czytaj całość…

Magiczne Wróżki z 4a i 4b w Magicznych Ogrodach

30.05.2022 uczniowie z klas 4a i 4b byli na wycieczce w Magicznych Ogrodach. Magiczne Ogrody to kraina baśni, przygód, tajemnic i przecudownych kwiatów. Po czarodziejskim parku oprowadzała nas Wróżka Konwalia opowiadając niesamowite legendy i tajemnice związane z potężnymi czarodziejami – Zoran i Arag.

Czytaj całość…

Pola Błaszczyk laureatką grand prix 45. Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”

9 i 10 kwietnia br. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbywały się przesłuchania finałowe 45. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wzięło w nich udział 170 uczestników wyłonionych podczas eliminacji powiatowych. Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Zegrzu reprezentowała Pola Błaszczyk, uczennica klasy II b, laureatka etapu gminnego oraz powiatowego ww. konkursu.

Czytaj całość…

Alicja Gołowicz – wyobraźnia i nieprzeciętna kreatywność

W naszej szkole nie brakuje utalentowanych uczniów. Jedną z nich jest też niewątpliwie Alicja Gołowicz z klasy 3 a. To uczennica posiadająca ciekawą osobowość, wyobraźnię oraz nieprzeciętną kreatywność. Ala najchętniej wyraża siebie poprzez działalność plastyczno- techniczną i muzyczną, ale próbuje też swoich sił pisząc testy piosenek.

Czytaj całość…

Pola Błaszczyk laureatką etapu powiatowego „Warszawskiej Syrenki”

22 marca br. w Urzędzie Miasta w Legionowie odbyły się eliminacje powiatowe 45. edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Gminę Serock reprezentowali uczniowie naszej szkoły – Pola Błaszczyk, Zuzanna Boguszewska oraz Andrzej Wroniak, których piękna recytacja została nagrodzona gromkimi brawami publiczności.

Czytaj całość…