Dzień Edukacji Narodowej 2023

Piątek 13 października był w naszej szkole dniem wyjątkowym. I to wcale nie dlatego, że piątek 13. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z jubileuszem 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Aby uczcić tę znaczącą rocznicę, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali utwór „Gaudeamus igitur” udowadniając, że nic nie jest dla nas za trudne.

Ten dzień świętowaliśmy w licznym gronie. Byli rodzice, Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Mariusz Rosiński, Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Rady Miejskiej w Serocku Sławomir Czerwiński, przedstawiciele Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz emerytowani nauczyciele.

Dyrekcja wręczyła nagrody dyrektora. Wyróżnione zostały następujące nauczycielki:
– Małgorzata Konstantynowicz
– Dorota Piwowar
– Ewa Lisowska
– Bożena Pocheć
– Anna Futyma
– Barbara Rutkowska-Harzyńska
oraz pracownice administracji i obsługi:
– Beata Ciarczyńska
– Joanna Milewska
– Krystyna Chapnik
– Iwona Korzeniewska
– Urszula Nartowska
– Marta Majewska
– Edyta Kukawska.

Nagrodę Burmistrza w tym roku otrzymali: Krzysztof Szymański i Małgorzata Paliszewska. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Szkolny Teatr „Ach” zabrał nas w cudowną podróż przez epoki, która odkryła przed nami tajemnice dawnego szkolnictwa. Naszym przewodnikiem był szkolny duch zamieszkujący strych. Jak zawsze było zabawnie, trochę wzruszająco – po prostu dobra zabawa. Do tego przyzwyczaiła nas autorka scenariusza i reżyserka, pani Magdalena Szymańska. (Już niedługo zamieścimy film z przedstawienia).

Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem uroczystości było pasowania pierwszaków. Spieszno im było oficjalnie dołączyć do szkolnej braci, ale musieli najpierw wykazać się wiedzą, co oczywiście zrobili. Sam moment ślubowania, a następnie pasowanie były bardzo uroczyste i towarzyszyło im mnóstwo emocji. Oprócz pamiątkowych dyplomów i szkolnych legitymacji świeżo upieczeni uczniowie dostali drobne upominki.

Później wszystkie klasy udały się na lekcje, choć obserwując przemieszczające się po korytarzach tłumy, można sądzić, że nie były to standardowe lekcje.

Jak zawsze uczniowie i rodzice pamiętali o nauczycielach i pracownikach szkoły. Były uśmiechy, uściski i podziękowania oraz kwiaty i słodkości.