Profilaktyka i wolontariat

Odkręć się – pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste

To już kolejny raz kiedy pomagamy zwierzętom. Tym razem swoją pomoc skierowaliśmy do Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonym przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.

Czytaj całość…

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

Czytaj całość…

Wycieczka w ramach programu “Bezpieczna Plus””

bplus-small

W dniu 11.10.2016 r uczniowie klas IV-VI (prawie 60 osób) ruszyło na “podbój” środków komunikacji miejskiej. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu “Bezpieczna plus”.

Każdy uczeń samodzielnie wykupił bilet w biletomacie. Następnie metrem i tramwajem udaliśmy się na Pola Mokotowskie, gdzie przespacerowaliśmy się poznając faunę i florę parku. Większość dzieci po raz pierwszy podróżowało metrem.

Pomoc dla zwierząt w schronisku

logo-jozefow

Klasa 2a gimnazjum zorganizowała zbiórkę dla zwierząt w schronisku w Józefowie. Udało się zebrać ok. 100 kg suchej karmy, kilkanaście puszek oraz koce, ręczniki i miski dla zwierzaków.

Czytaj całość…

Pierwsza pomoc – zawody PCK

l_pck

Trzech gimnazjalistów: Jakub Gawlik, Dominik Rzemek i Jakub Wilisz, w sobotę 17 października wzięło udział w zawodach pierwszej pomocy organizowanych przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zawody odbyły się w Legionowie, a uczestniczyliśmy w nich w ramach działalności Szkolnego Koła PCK.

Czytaj całość…

Wyprawka dla Żaka

Wyprawka dla Żaka

Szkolne Koło PCK włącza się w ogólnopolską akcję „Wyprawka dla Żaka”. Zbieramy przybory szkolne (zeszyty, ołówki, długopisy, kredki, gumki, piórniki, plecaki itp.) Prosimy o rzeczy NOWE. Podarunki przekazane zostaną najbardziej potrzebującym uczniom. Akcja trwa do końca września.

Dziękujemy – uczniowie oraz opiekunowie koła Małgorzata Konstantynowicz i Elżbieta Małecka.

PaT – Profilaktyka a Ty

logo_pat

23 czerwca grupa uczniów klas drugich gimnazjum wzięła udział w wyjątkowym spotkaniu młodzieży – X Ogólnopolskim Przystanku Pat. Impreza odbyła się w godzinach wieczornych na Stadionie Narodowym w Warszawie i skupiła młodych ludzi w wieku szkolnym z całej Polski, którzy promują od lat następujące wartości: wolność od przemocy i uzależnień, tolerancję oraz kulturę relacji międzyludzkich.

Czytaj całość…

Dzień Szalonego Wózkowicza

logo-tpsw

W piątek 28 listopada w naszej szkole odbyły się dla uczniów kl. IV-VI i gimnazjum warsztaty edukacyjne „Dzień Szalonego Wózkowicza”. Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom problemów życia codziennego jakie niesie ze sobą niepełnosprawność oraz uwrażliwienie ich na sprawy innych i zachęcenie do niesienia pomocy.
Czytaj całość…

Warsztaty profilaktyczne

noe

W dniach 12-14 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne realizowane przez Zespół Pedagogów Dezyderia z Warszawy. Uczniowie uczestniczyli w następujących programach: „Debata” klasy piąta i szósta szkoły podstawowej, „Noe” klasy pierwsza i drugie gimnazjum oraz „Jasne Granice” klasy trzecie gimnazjum.

Czytaj całość…