Profilaktyka i wolontariat

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zegrzu – podziękowania

Organizacja takiego wydarzenia, jakim jest finał WOŚP, to wiele dni wspólnego planowania z Radą Rodziców, wykonywania telefonów, zapraszania gości i uzgadniania szczegółów, pozyskiwania sponsorów, zdobywania gadżetów i voucherów, a potem wykonywanie dekoracji, ustawianie stoisk, pieczenie ciast i gotowanie. Na koniec to co już widać, czyli obecność podczas imprezy – wiele godzin na nogach, a na twarzy nadal uśmiech. Jak to możliwe? Mamy takich wspaniałych współpracowników i przyjaciół. A dzięki wspólnemu działaniu 29 stycznia zyskaliśmy nowych. Chcielibyśmy podziękować wszystkim i każdemu z osobna. Poniżej lista osób, firm, podmiotów, dzięki którym wszystko się udało.

Czytaj całość…

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zegrzu – relacja

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Pieniądze policzone i wpłacone na konto Fundacji WOŚP, a my chcemy się z Wami podzielić wrażeniami z tego niezwykłego wydarzenia.

Wszystko udało się znakomicie, o czym świadczyły tłumy uczestników oraz zebrana przez Nas rekordowa kwota 45.018,17 zł i 9 €. Impreza w stylu hawajskim była strzałem w dziesiątkę! Było kolorowo, wesoło i wyjątkowo. Już na wejściu można było zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria. Wszędzie dookoła rozstawione były stoiska, na których można było zdobyć coś ciekawego – wybór był ogromny.

Czytaj całość…

Chcemy wygrać z sepsą – podsumowanie 31. finału WOŚP w Zegrzu

Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Nauczycieli udało się zebrać rekordową kwotę 45018,17 zł i 9 €. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w nasze szkole.

Więcej informacji na szkolnym Facebooku.

W zdrowym ciele, zdrowy duch…

W piątek 29 października dla uczniów klas I – V zostały zorganizowane spotkania z dietetykami. Nie musieliśmy daleko szukać, bo wśród naszych szkolnych rodziców mamy doświadczonych specjalistów. Dzieciaki miały okazję dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat zdrowej diety i właściwych nawyków.

Czytaj całość…

Bezpieczeństwo dzieci – 10 porad policjanta

Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z poniższym materiałem filmowym przed nadchodzącymi feriami zimowymi.

Link do filmiku www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE

Odkręć się – pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste

To już kolejny raz kiedy pomagamy zwierzętom. Tym razem swoją pomoc skierowaliśmy do Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonym przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.

Czytaj całość…

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

Czytaj całość…

Wycieczka w ramach programu „Bezpieczna Plus””

bplus-small

W dniu 11.10.2016 r uczniowie klas IV-VI (prawie 60 osób) ruszyło na „podbój” środków komunikacji miejskiej. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu „Bezpieczna plus”.

Każdy uczeń samodzielnie wykupił bilet w biletomacie. Następnie metrem i tramwajem udaliśmy się na Pola Mokotowskie, gdzie przespacerowaliśmy się poznając faunę i florę parku. Większość dzieci po raz pierwszy podróżowało metrem.

Pomoc dla zwierząt w schronisku

logo-jozefow

Klasa 2a gimnazjum zorganizowała zbiórkę dla zwierząt w schronisku w Józefowie. Udało się zebrać ok. 100 kg suchej karmy, kilkanaście puszek oraz koce, ręczniki i miski dla zwierzaków.

Czytaj całość…

Pierwsza pomoc – zawody PCK

l_pck

Trzech gimnazjalistów: Jakub Gawlik, Dominik Rzemek i Jakub Wilisz, w sobotę 17 października wzięło udział w zawodach pierwszej pomocy organizowanych przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zawody odbyły się w Legionowie, a uczestniczyliśmy w nich w ramach działalności Szkolnego Koła PCK.

Czytaj całość…