Profilaktyka i wolontariat

W zdrowym ciele, zdrowy duch…

W piątek 29 października dla uczniów klas I – V zostały zorganizowane spotkania z dietetykami. Nie musieliśmy daleko szukać, bo wśród naszych szkolnych rodziców mamy doświadczonych specjalistów. Dzieciaki miały okazję dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat zdrowej diety i właściwych nawyków.

Czytaj całość…

Bezpieczeństwo dzieci – 10 porad policjanta

Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z poniższym materiałem filmowym przed nadchodzącymi feriami zimowymi.

Link do filmiku www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE

Odkręć się – pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste

To już kolejny raz kiedy pomagamy zwierzętom. Tym razem swoją pomoc skierowaliśmy do Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonym przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.

Czytaj całość…

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

Czytaj całość…

Wycieczka w ramach programu „Bezpieczna Plus””

bplus-small

W dniu 11.10.2016 r uczniowie klas IV-VI (prawie 60 osób) ruszyło na „podbój” środków komunikacji miejskiej. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu „Bezpieczna plus”.

Każdy uczeń samodzielnie wykupił bilet w biletomacie. Następnie metrem i tramwajem udaliśmy się na Pola Mokotowskie, gdzie przespacerowaliśmy się poznając faunę i florę parku. Większość dzieci po raz pierwszy podróżowało metrem.

Pomoc dla zwierząt w schronisku

logo-jozefow

Klasa 2a gimnazjum zorganizowała zbiórkę dla zwierząt w schronisku w Józefowie. Udało się zebrać ok. 100 kg suchej karmy, kilkanaście puszek oraz koce, ręczniki i miski dla zwierzaków.

Czytaj całość…

Pierwsza pomoc – zawody PCK

l_pck

Trzech gimnazjalistów: Jakub Gawlik, Dominik Rzemek i Jakub Wilisz, w sobotę 17 października wzięło udział w zawodach pierwszej pomocy organizowanych przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zawody odbyły się w Legionowie, a uczestniczyliśmy w nich w ramach działalności Szkolnego Koła PCK.

Czytaj całość…

Wyprawka dla Żaka

Wyprawka dla Żaka

Szkolne Koło PCK włącza się w ogólnopolską akcję „Wyprawka dla Żaka”. Zbieramy przybory szkolne (zeszyty, ołówki, długopisy, kredki, gumki, piórniki, plecaki itp.) Prosimy o rzeczy NOWE. Podarunki przekazane zostaną najbardziej potrzebującym uczniom. Akcja trwa do końca września.

Dziękujemy – uczniowie oraz opiekunowie koła Małgorzata Konstantynowicz i Elżbieta Małecka.

PaT – Profilaktyka a Ty

logo_pat

23 czerwca grupa uczniów klas drugich gimnazjum wzięła udział w wyjątkowym spotkaniu młodzieży – X Ogólnopolskim Przystanku Pat. Impreza odbyła się w godzinach wieczornych na Stadionie Narodowym w Warszawie i skupiła młodych ludzi w wieku szkolnym z całej Polski, którzy promują od lat następujące wartości: wolność od przemocy i uzależnień, tolerancję oraz kulturę relacji międzyludzkich.

Czytaj całość…