Sport

Ignacy Sławiński zwycięzcą finału 66 memoriału imienia redaktora Janusza Strzałkowskiego!

W słynnym filmie Coppoli „Czas Apokalipsy” z 1979, główny bohater, znajdując się w pokoju hotelowym, i patrząc na obracający się, niemalże topiący się od gorąca, wirnik wentylatora, wypowiada: „Sajgon”. Tym jednym słowem kapitana Willarda można opisać warunki jakie panowały podczas 66 edycji memoriału redaktora Strzałkowskiego. W 30 stopniowym upale, w bielańskiej hali o wystawie południowej, spotkało się kilkudziesięciu adeptów tenisa stołowego z całego Mazowsza. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych, pozycjonowani zgodnie z rankingiem MZTS, nadto zawodnicy wyłonieni z eliminacji rejonowych m.in. w Warszawie, Płocku, Radomiu, Płońsku czy Ciechanowie, a także kilka tzw. „dzikich kart”, potykało się ze sobą i niezwykle trudnymi warunkami, w porze, gdy szanujący się mieszkańcy wyprażonej słońcem Italii czy Hiszpanii zażywają z reguły siesty… 

W kategorii „Chłopcy młodsi” (roczniki 2010 i młodsze) po pasjonującym finale z Antkiem Skrzeczkowskim (uczestnik Mistrzostw Polski kat. „Żak”, wicelider Mazowsza w tejże kategorii), obfitującym w dramaturgiczne przewrotki, w tym obustronne obrony piłek meczowych, zwyciężył nasz szkolny kolega z klasy II a, Ignacy Sławiński (jeden z najmłodszych zawodników finału) w stosunku setów 3:2 (w secie ostatnim 14:12!), biorąc tym samym swoisty rewanż za Mistrzostwa Polski „Żaków” w Ostródzie!                                  

 

Warto dodać, że osobliwością prestiżowego, 66 memoriału redaktora Strzałkowskiego, rozgrywanego nieprzerwanie od przeszło 6 dekad turnieju (nierzadko wygrywanego przez przyszłych reprezentantów Polski w tenisie stołowym), było to, że równolegle tego samego dnia, w tej samej hali i w tych samych piekielnych warunkach, rozegrano także XXV Grand Prix Bielan, w którym to, ponownie, zwyciężył Ignacy Sławiński!  

Gratulujemy!

Ignacy Sławiński podwójnym zwycięzcą turnieju PINGLA CUP 2021!

            Po awansie do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym kategorii „Żak” (chłopcy z roczników 2010 i młodsi) rozgrywanych w Ostródzie, Ignacy Sławiński (rocznik 2012), zwyciężył w singlu i deblu w prestiżowym turnieju PINGLA CUP 2021 organizowanym przez wielokrotnego DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI i ćwierćfinalistę LIGI MISTRZÓW w tenisie stołowym Bogorię-Dartom Grodzisk Mazowiecki, uchodzącego za nieformalne Mistrzostwa Polski „Skrzatów” (roczniki 2012 i młodsi). Czytaj całość…

Ignacy Sławiński mistrzem Mazowsza w tenisie stołowym!

W sobotę, 30 sierpnia w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się mistrzostwa województwa w tenisie stołowym w kategorii skrzatów i skrzatek. Ignacy Sławiński, uczeń klasy II a zwyciężył w turnieju chłopców!.

Czytaj całość…

Uczniowie naszej szkoły wicemistrzami powiatu w tenisie stołowym

We wtorek, 4 lutego, w Serocku, odbył się etap powiatowy zawodów w tenisie stołowym. W rozgrywkach wzięła udział reprezentacja chłopców z naszej szkoły: Ignacy Sławiński oraz Dawid Kukawski.

Czytaj całość…

Uczeń naszej szkoły drugi na Mazowszu w tenisie stołowym

W niedzielę 19 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywanych w Nadarzynie turniejach III Grand Prix Mazowsza Skrzatek i Skrzatów w tenisie stołowym. Był to największy w tym sezonie turniej na Mazowszu dla tej kategorii wiekowej zakończony sukcesem Ignacego Sławińskiego, ucznia klasy I a, który w tych rozgrywkach zajął drugie miejsce.

Czytaj całość…

Nasze gwiazdy sportu…

Kolejny raz nasi wychowankowie przysporzyli nam powodów do dumy! W czasie listopadowego świątecznego weekendu nasi pierwszoklasiści Adrianna Musielewicz i Ignacy Sławiński wzięli udział w Turniejach Tenisa Stołowego w Serocku i Pułtusku.

Czytaj całość…

III miejsce Ignacego Sławińskiego w II Grand Prix Mazowsza w kategorii skrzatów

W sobotę, 19 października 2019 r. w Wyszogrodzie rozegrano II Grand Prix Mazowsza w kategorii skrzatów w tenisie stołowym. W rozgrywkach uczestniczyli dwaj uczniowie naszej szkoły – Ignacy Sławiński oraz Kacper Sakson.

Czytaj całość…

Ignacy Sławiński – II miejsce w Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym

W sobotę, 14 września 2019 r. w Warszawie rozegrano I Grand Prix Mazowsza w kategorii skrzatów w tenisie stołowym. W zawodach wziął udział uczeń klasy I naszej szkoły – Ignacy Sławiński. Nasz uczeń rywalizował z 16 innymi zawodnikami, osiągając bardzo wysokie, II miejsce. Trzymamy kciuki za udział Ignacego w kolejnych starciach cyklu Grand Prix.

Czytaj całość…

Narty 2019

W dniach od 07 do 11 stycznia kolejny raz uczniowie naszej szkoły wyjechali na Podhale do miejscowości Czarna Góra. Z najwyższego szczytu tej miejscowości „Litwinka” dzieci podziwiały rozległą i niepowtarzalną panoramę Tatr, doskonalili umiejętności narciarskie, a początkujący stawiali pierwsze kroki na nartach.

Czytaj całość…