Ignacy Sławiński podwójnym zwycięzcą turnieju PINGLA CUP 2021!

            Po awansie do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym kategorii „Żak” (chłopcy z roczników 2010 i młodsi) rozgrywanych w Ostródzie, Ignacy Sławiński (rocznik 2012), zwyciężył w singlu i deblu w prestiżowym turnieju PINGLA CUP 2021 organizowanym przez wielokrotnego DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI i ćwierćfinalistę LIGI MISTRZÓW w tenisie stołowym Bogorię-Dartom Grodzisk Mazowiecki, uchodzącego za nieformalne Mistrzostwa Polski „Skrzatów” (roczniki 2012 i młodsi).

            Nasz 9 latek, uczeń klasy IIa, prowadzony przez trenera Krzysztofa Szymańskiego, w ciągu kilkunastu godzin wycieńczającego turnieju, rozgrywanego od godziny 9 rano do 9 wieczorem, stoczył 12 pojedynków, mierząc się m.in. z wywodzącymi się z pierwszoligowych klubów, mistrzami szeregu województw „Skrzatów” i już reprezentantami Mistrzostw Polski wyższej kat. „Żak”, by po dramatycznym finale i heroicznej walce w pojedynku z mistrzem „Skrzatów” i „Żaków” Śląska, odwracając niekorzystny wynik, ostatecznie zwyciężyć w stosunku setów 3:2! 

            W VII edycji turnieju PINGLA CUP, rozgrywanego w dniach 12-13 VI 2021, wystąpiło kilkuset zawodników, w tym niemalże cała krajowa czołówka. Naszą szkołę, prócz Ignacego, reprezentowali: Adrianna Musielewicz – miejsca 9-12; oraz jeden z najmłodszych uczestników turnieju, Nataniel Kuc – miejsca 35-38.