Edukacja wczesnoszkolna

Wycieczkowy wrzesień klas młodszych

Wrzesień upłynął uczniom klas I-III pod znakiem wycieczek. Nauczyciele zaplanowali ciekawe wyjazdy dla swoich uczniów. Nie tylko pierwszaki miały okazję lepiej poznać się podczas wspólnej zabawy i innych działań.

Czytaj całość…

Klasy 0 – III witają wiosnę!

Człowiek jest częścią przyrody, którą poznaje wykorzystując wszystkie swoje zmysły.

Uczniowie Zerówki i klasy II b podczas zajęć opartych o metodę Porannego kręgu, mieli okazję na takie wielozmysłowe odkrywanie przyrody. Zbliżający się pierwszy dzień wiosny, stał się inspiracją i możliwością do uczestniczenia w zajęciach pełnych wyobraźni, doświadczeń i doznań.

Czytaj całość…

Dzień Matematyki – 12 marca

W tym roku Dzień Matematyki w klasach 0-III odbył się pod hasłem: „Matematyka jest wszędzie!„. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli szukali jej w wierszach J. Tuwima. Każda klasa w wyniku losowania otrzymała inny utwór literacki i zadanie z nim związane. Po rozwikłaniu zagadki uczniowie wykonali plakaty tematyczne, które ozdobiły górny hol naszej szkoły. W ramach obchodów Dnia Matematyki odbyły się także dwa konkursy.

Czytaj całość…

Piegowaty dzień

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że 1 marca to Dzień Piegów. To nietypowe święto stało się pretekstem do świetnej zabawy w klasach 0-III. We wszystkich klasach pojawiły się dzieci z piegami – małymi lub dużymi, kolorowymi lub czarnymi, narysowanymi lub naklejonymi, oraz oczywiście z własnymi – czyste szaleństwo!

Czytaj całość…

Dzień Chłopaka w klasie IIB

Piękna jesień, to czas wspólnego spędzania czasu, zaspokajania potrzeby ruchu i świętowania wielu uroczystości… Dzień Chłopaka w klasie IIB uczniowie obchodzili w dwóch odsłonach.

Czytaj całość…

Mikołajkowy wyjazd klas pierwszych

10.12.2019 klasy Ia i Ib wspólnie i miło spędziły czas podczas wyjazdu do kina do Warszawy. Pierwszą atrakcją dla uczniów był udział w warsztatach „Dzieci w sieci” – gdzie każdy mógł wykazać się swoją znajomością zasad bezpiecznego „poruszania się” i posługiwania internetem w telefonach i komputerach.

Czytaj całość…

Klasa II a w Piekarni „Grzybki”

25 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach Akademii Piekarni „Grzybki”. Dzięki nim mogli się chociaż troszkę poczuć jak prawdziwi piekarze. Akademia Piekarza miała na celu zwiększenie świadomości w zakresie produkcji i spożycia pieczywa.

Czytaj całość…

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa

Sympatyczny Borsuk z Komendy Stołecznej Policji ponownie był gościem w naszej szkole. Celem profilaktycznego spotkania z Policją była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa. W czasie pogadanki nasi goście przypomnieli najmłodszym uczniom naszej szkoły o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Czytaj całość…

Dzień Dyni

Dynia to warzywo, które w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Eksperci kulinarni podają dynię na kilka różnych sposobów, a dania z udziałem tej „pomarańczowej bani” na stałe wpisują się w menu polskich restauracji. Nasza szkoła 31 października obchodziła Święto Dyni.

Czytaj całość…