Edukacja wczesnoszkolna

Mikołajkowy wyjazd klas pierwszych

10.12.2019 klasy Ia i Ib wspólnie i miło spędziły czas podczas wyjazdu do kina do Warszawy. Pierwszą atrakcją dla uczniów był udział w warsztatach „Dzieci w sieci” – gdzie każdy mógł wykazać się swoją znajomością zasad bezpiecznego „poruszania się” i posługiwania internetem w telefonach i komputerach.

Czytaj całość…

Klasa II a w Piekarni „Grzybki”

25 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach Akademii Piekarni „Grzybki”. Dzięki nim mogli się chociaż troszkę poczuć jak prawdziwi piekarze. Akademia Piekarza miała na celu zwiększenie świadomości w zakresie produkcji i spożycia pieczywa.

Czytaj całość…

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa

Sympatyczny Borsuk z Komendy Stołecznej Policji ponownie był gościem w naszej szkole. Celem profilaktycznego spotkania z Policją była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa. W czasie pogadanki nasi goście przypomnieli najmłodszym uczniom naszej szkoły o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Czytaj całość…

Dzień Dyni

Dynia to warzywo, które w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Eksperci kulinarni podają dynię na kilka różnych sposobów, a dania z udziałem tej „pomarańczowej bani” na stałe wpisują się w menu polskich restauracji. Nasza szkoła 31 października obchodziła Święto Dyni.

Czytaj całość…

Pola Nadziei

Kończy się październik a wraz z nim okres sadzenia żonkilowych Pól Nadziei. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła to tej wspaniałej inicjatywy pomagania chorym i potrzebującym ludziom.

Czytaj całość…

Klasa II na Uniwersytecie Warszawskim

Uczniowie klasy II b mogli 7.10.2019 r. przekonać się jak wygląda dzień studenta Wydziału Fizyki UW. Klasa wzięła udział w specjalnie przygotowanych warsztatach w ramach projektu POWER – Fizyka, Pasja, Społeczeństwo.

Czytaj całość…

Kolorowy ryż

We wrześniu klasa IIIb miała ogromną frajdę, gdyż barwiła ryż bibułą. Wykorzystanie ryżu w pracy z dziećmi to wartościowa zabawa sensoryczna, która dostarcza bodźców stymulujących, ale i pobudza wrażliwość zmysłową.

Czytaj całość…

Co słychać w klasach młodszych?

Wszystkie klasy 0 – III bardzo kreatywnie spędziły wtorek. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych „Las w słoiku”, prowadzonych przez pana Łukasza z Tibidabu. Uczniowie własnoręcznie wykonali piękne, żywe dekoracje do swoich domów.

Czytaj całość…

“Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” – wycieczka klas III do Torunia

26 września br. klasa IIIa i IIIb udały się na wycieczkę autokarową do Torunia. Pomimo bardzo wczesnej godziny wyjazdu, humory wszystkim dopisywały.

Nasz pobyt w Toruniu rozpoczęliśmy od warsztatów w Muzeum Żywego Piernika.

Czytaj całość…