Edukacja wczesnoszkolna

Wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki

Wycieczka klasy 3a oraz 3b do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się dnia 15.12.2022 r. w ramach projektu pt. „ Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Projekt umożliwił skorzystanie z biletów wstępu za symboliczną 1 zł do mazowieckiej instytucji kultury uczniom naszej szkoły.

Czytaj całość…

Dzień Dyni w klasach 0-III, w zegrzyńskiej szkole

W czwartek 27.10.2022 r. od rana królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI, która była również głównym elementem dekoracji.

Przygoda zaczęła się od zaznajomienia dzieci z wierszem o dyni, co pozwoliło naszym uczniom zgłębić wiedzę na temat walorów odżywczych tego pięknego pomarańczowego warzywa, zachęcić do jedzenia dyni w przeróżnych wariantach kulinarnych. Ciasta, placki, zupy, frytki … – aż ślinka cieknie. A do tego jest to warzywo pełne witamin, więc jedzenie tych wszystkich smakołyków sprzyja zdrowemu stylowi życia.

Czytaj całość…

Jesienne spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską

A wszystko zaczęło się od lektury…. – „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Poruszająca opowieść o wojnie widziana oczami dziecka, jakże aktualna w obecnych czasach. Książka porusza serca, zarówno ucznia jak i nauczyciela. Ze wzruszeniem była czytana na lekcjach, by mocniej przybliżyć wartość tej szczególnej historii dziecka, by nic nie pominąć. I wtedy pojawił się pomysł… by spotkać, poznać samą autorkę, której książka jest autobiografią. Nie było to proste, ale udało się. 06.10.2022r. przyjechała do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu na wizytę, pt. „Jesienne spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską”.

Czytaj całość…

Zima już opuszcza nas… wkrótce wiosna

Uczniowie klas I-III mieli możliwość metodą „Porannego kręgu” czyli wielozmysłowo poznać pojęcie „zima” poprzez dotykanie, patrzenie, wąchanie, smakowanie. Zmysły to podstawa rozwoju każdego człowieka, bowiem dostarczają one informacji o otaczającym nas świecie, wpływając na proces uczenia się i poznawania.

Czytaj całość…

Bal karnawałowy w klasie 1A

Karnawał to czas zabaw i balów, również dla najmłodszych. Kolorowe stroje, niecodzienny wystrój sali i skoczna muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci 18.02. podczas balu karnawałowego. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia.

Czytaj całość…

Bal karnawałowy w Ib

Klasa 1b kolorowo i tanecznie rozpoczęła drugi semestr. Uczniowie weszli do sali, która udekorowana była balonami, kolorowymi papierowymi kulami, girlandami i światełkami. Efekt był niesamowity. W takim otoczeniu zabawa musiała być udana, zwłaszcza, że wszyscy byli w wyśmienitych humorach.

Czytaj całość…

Eksperymenty w klasie IIIb

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w szkolnych warsztatach „Jesteśmy naukowcami„. Wspólnie wykonywali proste ćwiczenia chemiczne – mieszali wodę i kwasek, dodawali barwnik, wlewali ocet… dokonywali wnioskowania i wyjaśniania zaobserwowanych reakcji.

Czytaj całość…

Klasy pierwsze odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów

02 grudnia klasa 1a i 1b odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów. Na początku wizyty uczniowie wzięli udział w przedstawieniu dot. zaginięcia Ósmej Legendy. Następnie dzieci pod opieką Elfów wyruszyły w podróż po Wielkiej Fabryce.

Czytaj całość…

Andrzejki w naszej szkole

Andrzejki – staropolski zwyczaj, współcześnie polegający na zabawach, które odbywają się w wigilię św. Andrzeja, zawitał również w naszej szkole. Dzień andrzejek przepełniony był niespodziankami, niezobowiązującymi wróżbami i zabawami. Poniżej relacja z poszczególnych klas.

Czytaj całość…

Dzień Dyni

Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dyni. Zaczęło się od przygotowań: wykonane zostały plakaty promujące spożywanie dyni, wskazujące na wiele właściwości zdrowotnych jakie posiada dynia, znalazły się też przepisy na dania z dyni.

Czytaj całość…