Edukacja wczesnoszkolna

Zima już opuszcza nas… wkrótce wiosna

Uczniowie klas I-III mieli możliwość metodą „Porannego kręgu” czyli wielozmysłowo poznać pojęcie „zima” poprzez dotykanie, patrzenie, wąchanie, smakowanie. Zmysły to podstawa rozwoju każdego człowieka, bowiem dostarczają one informacji o otaczającym nas świecie, wpływając na proces uczenia się i poznawania.

Czytaj całość…

Bal karnawałowy w klasie 1A

Karnawał to czas zabaw i balów, również dla najmłodszych. Kolorowe stroje, niecodzienny wystrój sali i skoczna muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci 18.02. podczas balu karnawałowego. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia.

Czytaj całość…

Bal karnawałowy w Ib

Klasa 1b kolorowo i tanecznie rozpoczęła drugi semestr. Uczniowie weszli do sali, która udekorowana była balonami, kolorowymi papierowymi kulami, girlandami i światełkami. Efekt był niesamowity. W takim otoczeniu zabawa musiała być udana, zwłaszcza, że wszyscy byli w wyśmienitych humorach.

Czytaj całość…

Eksperymenty w klasie IIIb

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w szkolnych warsztatach „Jesteśmy naukowcami„. Wspólnie wykonywali proste ćwiczenia chemiczne – mieszali wodę i kwasek, dodawali barwnik, wlewali ocet… dokonywali wnioskowania i wyjaśniania zaobserwowanych reakcji.

Czytaj całość…

Klasy pierwsze odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów

02 grudnia klasa 1a i 1b odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów. Na początku wizyty uczniowie wzięli udział w przedstawieniu dot. zaginięcia Ósmej Legendy. Następnie dzieci pod opieką Elfów wyruszyły w podróż po Wielkiej Fabryce.

Czytaj całość…

Andrzejki w naszej szkole

Andrzejki – staropolski zwyczaj, współcześnie polegający na zabawach, które odbywają się w wigilię św. Andrzeja, zawitał również w naszej szkole. Dzień andrzejek przepełniony był niespodziankami, niezobowiązującymi wróżbami i zabawami. Poniżej relacja z poszczególnych klas.

Czytaj całość…

Dzień Dyni

Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dyni. Zaczęło się od przygotowań: wykonane zostały plakaty promujące spożywanie dyni, wskazujące na wiele właściwości zdrowotnych jakie posiada dynia, znalazły się też przepisy na dania z dyni.

Czytaj całość…

Pasowanie na ucznia w zegrzyńskiej szkole

Nasze pierwszaki w końcu doczekały się tego ważnego dnia. 20 października stanęły razem, by w obecności swoich rodziców i bliskich, ślubować, że będą dbać o dobre imię szkoły, będą pilnymi i wzorowymi uczniami, którzy zawsze pamiętają o szacunku do innych, będą też dbać o porządek w szkole i oczywiście nie zapomną pomagać słabszym i młodszym od siebie.

Czytaj całość…

Wycieczkowy wrzesień klas młodszych

Wrzesień upłynął uczniom klas I-III pod znakiem wycieczek. Nauczyciele zaplanowali ciekawe wyjazdy dla swoich uczniów. Nie tylko pierwszaki miały okazję lepiej poznać się podczas wspólnej zabawy i innych działań.

Czytaj całość…