Dzień Dyni w klasach 0-III, w zegrzyńskiej szkole

W czwartek 27.10.2022 r. od rana królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI, która była również głównym elementem dekoracji.

Przygoda zaczęła się od zaznajomienia dzieci z wierszem o dyni, co pozwoliło naszym uczniom zgłębić wiedzę na temat walorów odżywczych tego pięknego pomarańczowego warzywa, zachęcić do jedzenia dyni w przeróżnych wariantach kulinarnych. Ciasta, placki, zupy, frytki … – aż ślinka cieknie. A do tego jest to warzywo pełne witamin, więc jedzenie tych wszystkich smakołyków sprzyja zdrowemu stylowi życia.

Następnie nadszedł czas na główną atrakcję, czyli gry i zabawy sportowe (tory przeszkód) na świeżym powietrzu. Celem przeprowadzonych zabaw była zarówno integracja grupy, nauka współpracy, jak i zdrowej rywalizacji, no i oczywiście doskonalenie sprawności fizycznej. Konkurencjom towarzyszyła dobra zabawa i ogólny entuzjazm.

Po tak intensywnych zabawach, które wymagały od naszych młodych uczestników wiele energii, uwagi, sprytu, szybkości i zwinności, nadszedł czas na odpoczynek i degustację pieczonych kiełbasek z grilla – które przygotowywali rodzice. Zjedzone na świeżym powietrzu, smakowały znakomicie!!!

Ten dzień dzieci zapamiętają na długo, gdyż towarzyszyło im wiele pozytywnych emocji, zadowolenia, radości i śmiechu. Zabawa była doskonała!!!

W tym miejscu bardzo dziękujemy, rodzicom z klasy III b, za pomoc w organizacji grilla ;)

Monika Więcka i Barbara Mitkowska