Muzyczna strefa

Szkolne jasełka

Szkolne jasełka w wykonaniu naszych uczniów w połączeniu z oprawą muzyczną chóru szkolnego są naszą świąteczną tradycją i po raz kolejny wprowadziły nas w niezwykły nastrój podczas uroczystego apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj całość…

Nasze „Słowiki” w Warszawie

19 chórów z Mazowsza – 500 dzieci na jednej scenie, a wśród nich nasi uczniowie pod dyrekcją p. Moniki Misiury. To projekt Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska. Ten piękny, patriotyczny Koncert pod hasłem „Jednym głosem dla Polski”, zabrzmiał na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Niesamowite przeżycia, emocje, niezapomniane wrażenia. Z widowni wspierali nas m.in. rodzice naszych chórzystów oraz pani dyrektor Małgorzata Paliszewska.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Czytaj całość…

Srebro dla „Słowików”

W sobotę 28-go maja nasz szkolny chór „Chór Słowiki” wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Chórów Programu Akademii Chóralnej Narodowego Forum Muzyki. W konkursie brały udział wszystkie chóry z województwa mazowieckiego, które uczestniczą w projekcie „Śpiewająca Polska„.

Czytaj całość…

Z okazji Dnia Kobiet…

Z okazji Dnia Kobiet nasz szkolny chór „Słowiki” pragnie złożyć wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia i zaprosić do obejrzenia krótkiego filmiku przygotowanego specjalnie z tej okazji.

„O mnie się nie martw” – cover Chór Słowiki SP im. Wojska Polskiego w Zegrzu

„Walentynki” szkolnego chóru

W tym tygodniu obchodziliśmy „Walentynki”. Z tej okazji szkolny chór „Słowiki” zaśpiewał podczas próby piosenkę z bajki Disneya „Król Lew”. Dzielimy się przygotowanym fragmentem utworu „Miłość rośnie wokół nas”. Życzymy wielu bajecznych chwil, a nade wszystko miłości na każdy dzień roku.

„Miłość rośnie wokół nas” – Chór Słowiki (na żywo z próby)

Chór „Słowiki” – warsztaty wokalne

W ostatnim czasie nasz szkolny chór „Chór Słowiki” brał udział w pięknych muzycznych projektach. W grudniu dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach wokalnych w profesjonalnym studio nagrań. Na pamiątkę tej wizyty nagrały wspólną świąteczną piosenkę. Jeśli ktoś z Państwa nie słyszał jeszcze tego utworu, zapraszamy do posłuchania oraz do obejrzenia teledysku.

„Gdy Gwiazdka” Chór Słowiki, Anna Jarachowska

Chórzyści zaśpiewali na scenie Polskiego Radia

Chór „Słowiki” naszej szkoły uczestniczył w pięknym koncercie pt. „Moniuszko inaczej śpiewany” w ramach ogólnopolskiego projektu Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska.

Więcej informacji w artykule na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Serocku…

Majowy koncert „Pianoli”

15 maja o godz. 18.00 społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w koncercie, podczas którego zaprezentował się nasz szkolny chór „Pianola” oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej z Legionowa. Nasi uczniowie zaśpiewali 4 utwory, które przygotowane zostały na Konkurs chórów szkolnych w ramach Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Były utwory poważne i wesołe.

Czytaj całość…

Muzyczne zmagania chóru „Pianola”

W sobotę 28.04 nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Chórów Regionu Mazowieckiego Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, który już kolejny raz odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przy ul. Namysłowskiej 4.

Czytaj całość…

Spotkanie integracyjne szkolnego chóru „Pianola”

W miniony weekend nasi chórzyści poznawali szkołę z innej strony. Pani Elżbieta Gubała zaprosiła uczniów na wspólne nocowanie w szkole połączone z próbą chóru. Wspólna zabawa rozpoczęła się o 17.00 w piątek.

Czytaj całość…