Szkolne jasełka

Szkolne jasełka w wykonaniu naszych uczniów w połączeniu z oprawą muzyczną chóru szkolnego są naszą świąteczną tradycją i po raz kolejny wprowadziły nas w niezwykły nastrój podczas uroczystego apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku aktorami byli uczniowie klasy 6a i 6b, którzy doskonale wcielili się w role kolędników, pasterzy, aniołów, Józefa i Maryi oraz Trzech Króli. Współpraca z chórem szkolnym zaowocowała pięknym widowiskiem zatytułowanym „Anioł pasterzom mówił…”. Do naszych szkolnych tradycji dołączyła jeszcze jedna – wspólne granie na fletach kolędy „Lulajże Jezuniu” wykonane przez kilkudziesięciu uczniów, co zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie.

Nasze przedświąteczne spotkanie było również okazją do rozdania nagród w konkursach związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Były to konkursy na najpiękniejszą ozdobę świąteczną, ilustrację historii Bożego Narodzenia, wiersz o Bożym Narodzeniu oraz kartkę świąteczną.

Kolejnym ważnym elementem tego dnia było kolędowanie na korytarzach, w które jak zwykle włączyło się wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Mamy nadzieję, że świąteczny nastrój, w który wprowadziły nas wydarzenia tego dnia, będzie nam towarzyszył jak najdłużej.

Kamila Gościcka-Kmieć, Monika Misiura

Zdjęcia: Konstanty Lisowski