Srebro dla „Słowików”

W sobotę 28-go maja nasz szkolny chór „Chór Słowiki” wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Chórów Programu Akademii Chóralnej Narodowego Forum Muzyki. W konkursie brały udział wszystkie chóry z województwa mazowieckiego, które uczestniczą w projekcie „Śpiewająca Polska„.

Nasi Chórzyści przygotowywali się od kilku miesięcy do tego niezwykle ważnego wydarzenia. Organizatorką tego wspaniałego wydarzenia była kurator regionalna województwa mazowieckiego Projektu Akademii Chóralnej Anna Waligóra-Tarnowska, która odwiedza czasami nasz szkolny chór przy okazji hospitacji z dyrygentury, a także wspiera nas w muzycznych działaniach. W jury konkursu zasiedli: prof. dr hab. Wanda Tchórzewska-Kapała, dr hab. Joanna Maluga, prof. AM oraz mgr Maria Wiech. Podczas występu naszego chóru, w pierwszym rzędzie dzielnie towarzyszyła, wspierała nas duchowo i pięknie uśmiechała się do naszych chórzystów nasza Pani Dyrektor Małgorzata Paliszewska.

Tego dnia towarzyszyło nam mnóstwo emocji. Radość z uczestnictwa w tak prestiżowym wydarzeniu była dla nas ogromna, a radość z otrzymania „srebrnego pasma” dla naszych pięknie śpiewających „Słowików” jeszcze większa. Tak, przywieźliśmy dla naszej szkoły srebro i bardzo cieszymy się z tego powodu, więc dzielimy się tą radością z Państwem oraz wszystkimi uczniami.

Życzę wielu muzycznych sukcesów naszym cudownie rozśpiewanym Słowikom. W pełni zasłużone srebro dla Was.

Z wyrazami szacunku oraz muzycznymi pozdrowieniami,

Dyrygent „Chóru Słowiki” Anna Jarachowska

Wojewódzki Konkurs Chórów Akademii Chóralnej NFM 2022 Chór Słowiki & Anna Jarachowska