Majowy koncert „Pianoli”

15 maja o godz. 18.00 społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w koncercie, podczas którego zaprezentował się nasz szkolny chór „Pianola” oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej z Legionowa. Nasi uczniowie zaśpiewali 4 utwory, które przygotowane zostały na Konkurs chórów szkolnych w ramach Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Były utwory poważne i wesołe.

Z kolei orkiestra młodych muzyków pod kierunkiem p. Elżbiety Gubały zagrała dwa utwory: „Walc” S. Maykapara i „Taniec” W. A. Mozarta. Na zakończenie wystąpił Karol Traczyk i wykonał na perkusji bardzo dynamiczny utwór, pod bardzo intrygującym tytułem: „Uśmiech Sołtysa”. Akompaniował mu sam kompozytor utworu – p. Paweł Gubała. Pani Dyrektor zdradziła zgromadzonej publiczności, że młody perkusista jest synem absolwentki naszej szkoły.

Nie zabrakło też podziękowań, przede wszystkim dla uczniów zaangażowanych w zajęcia chóru i tak wytrwale przygotowujących się do konkursu oraz dla Rady Rodziców, za zakupienie pięknych koszulek z logo chóru. Chór prezentuje się w nich znakomicie.

Kolejna okazja by posłuchać naszych zdolnych uczniów będzie 26.05.2018 r. w Serocku, podczas Wojciechowego Świętowania. Nasz chór będzie miał przyjemność rozpocząć prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Serock, które rozpoczynają się o godz. 17.00 na serockim rynku. Serdecznie zapraszamy.

Ewa Lisowska