Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Recyklingu

W piątek 18.03 był Światowy Dzień Recyklingu. Ten dzień został ustanowiony po to, by zwrócić uwagę wszystkich na konieczność segregacji śmieci, aby jak najwięcej odpadów mogło być powtórnie wykorzystanych, a nie zalegało na wysypiskach śmieci.

Czytaj całość…

Dzień bez plecaka

Dziś w szkole było wesoło nie tylko dlatego, że świętowaliśmy Dzień Kobiet. Oczywiście na korytarzach i w salach krążyły kwiaty, drobne upominki, życzenia i serdeczne uśmiechy, ale nie to było najfajniejsze. Wielu uczniów z klas 4-8 przyłączyło się do wyzwania Samorządu Uczniowskiego – Dzień bez plecaka!

Czytaj całość…

Pamiętamy… 2021

Jak co roku, zajrzeliśmy na cmentarz w Serocku. Tym razem było nas więcej, więc szybko uporaliśmy się z porządkami i zapaliliśmy znicze. To moment, kiedy mamy możliwość zatrzymać się na chwilę i wspomnieć tych, którzy odeszli.

Czytaj całość…

Pamiętamy o naszym Honorowym Patronie

Każdego roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela zaglądają na serocki cmentarz, by zapalić znicze na grobie Konstantego Mikołaja Radziwiłła. W tym roku było troszkę inaczej, gdyż nie mogliśmy spotkać się w większym gronie. Jednak nie oznacza to, że zrezygnowaliśmy.

Czytaj całość…

Pamiętamy…

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, więc jak co roku uczniowie SU odwiedzili grób Rodziny Radziwiłłów na cmentarzu w Serocku. Wraz z opiekunem SU, p. Ewą Lisowską i Rodzicami uprzątnęli grób i jego otoczenie, a następnie zapalili znicze. Był też czas na chwilę zadumy.

Czytaj całość…

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

W czwartek (26.09.2019) odbyły się wybory do Rady SU. Startowało pięciu kandydatów, którzy w przygotowanych plakatach wyborczych zawarli swoje pomysły na poprawę i uatrakcyjnienie szkolnego życia. Podczas przerw uczniowie klas IV – VIII mieli możliwość wrzucić swój głos do urny wyborczej.

Czytaj całość…

Akcja „Razem dla Autyzmu”

2 kwietnia był wyjątkowo niebieskim dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski włączył się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i zorganizował na terenie naszej szkoły akcję społeczną, której celem było pokazanie solidarności z osobami z autyzmem.

Czytaj całość…

Dzień w Kapeluszu

Samorząd Uczniowski nie próżnuje. Środę 3 kwietnia okrzyknięto Dniem w Kapeluszu. Każdy, kto chciał i mógł, miał przyjść do szkoły w kapeluszu lub innym nakryciu głowy.

Czytaj całość…

Międzynarodowy Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w całej Europie obchodzony jest kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny. W naszej szkole również obchodzimy ten szczególny dzień. Z racji tego, że pół świata, (a przynajmniej Europa) obchodzi to święto, postanowiliśmy połączyć Dzień Wiosny – jako dzień rekreacji z przyjemnością poznawania innych krajów.

Czytaj całość…