Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w akcji – Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w kalendarzu przypada ważny dzień dla wszystkich miłośników pluszowych misiów.

Samorząd Uczniowski od rana był gotowy do zabawy, do której włączyli się nie tylko uczniowie klas młodszych, ale także starsze koleżanki i koledzy.

Czytaj całość…

Samorząd Uczniowski w akcji – Bajkowe zamieszanie :)

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. (za: https://www.kalbi.pl/dzien-postaci-z-bajek)

Czytaj całość…

Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek 6 października Samorząd Uczniowski zrealizował Projekt „Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej”.

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu „Laboratoria przyszłości” jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w plan zdjęciowy. Uczniowie biorący udział w projekcie wcielili się w role osób, które zazwyczaj zatrudnione są przy takich wydarzeniach.

Czytaj całość…

Światowy Dzień Recyklingu

W piątek 18.03 był Światowy Dzień Recyklingu. Ten dzień został ustanowiony po to, by zwrócić uwagę wszystkich na konieczność segregacji śmieci, aby jak najwięcej odpadów mogło być powtórnie wykorzystanych, a nie zalegało na wysypiskach śmieci.

Czytaj całość…

Dzień bez plecaka

Dziś w szkole było wesoło nie tylko dlatego, że świętowaliśmy Dzień Kobiet. Oczywiście na korytarzach i w salach krążyły kwiaty, drobne upominki, życzenia i serdeczne uśmiechy, ale nie to było najfajniejsze. Wielu uczniów z klas 4-8 przyłączyło się do wyzwania Samorządu Uczniowskiego – Dzień bez plecaka!

Czytaj całość…

Pamiętamy… 2021

Jak co roku, zajrzeliśmy na cmentarz w Serocku. Tym razem było nas więcej, więc szybko uporaliśmy się z porządkami i zapaliliśmy znicze. To moment, kiedy mamy możliwość zatrzymać się na chwilę i wspomnieć tych, którzy odeszli.

Czytaj całość…

Pamiętamy o naszym Honorowym Patronie

Każdego roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela zaglądają na serocki cmentarz, by zapalić znicze na grobie Konstantego Mikołaja Radziwiłła. W tym roku było troszkę inaczej, gdyż nie mogliśmy spotkać się w większym gronie. Jednak nie oznacza to, że zrezygnowaliśmy.

Czytaj całość…

Pamiętamy…

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, więc jak co roku uczniowie SU odwiedzili grób Rodziny Radziwiłłów na cmentarzu w Serocku. Wraz z opiekunem SU, p. Ewą Lisowską i Rodzicami uprzątnęli grób i jego otoczenie, a następnie zapalili znicze. Był też czas na chwilę zadumy.

Czytaj całość…

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

W czwartek (26.09.2019) odbyły się wybory do Rady SU. Startowało pięciu kandydatów, którzy w przygotowanych plakatach wyborczych zawarli swoje pomysły na poprawę i uatrakcyjnienie szkolnego życia. Podczas przerw uczniowie klas IV – VIII mieli możliwość wrzucić swój głos do urny wyborczej.

Czytaj całość…

Akcja „Razem dla Autyzmu”

2 kwietnia był wyjątkowo niebieskim dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski włączył się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i zorganizował na terenie naszej szkoły akcję społeczną, której celem było pokazanie solidarności z osobami z autyzmem.

Czytaj całość…