Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek 6 października Samorząd Uczniowski zrealizował Projekt „Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej”.

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu „Laboratoria przyszłości” jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w plan zdjęciowy. Uczniowie biorący udział w projekcie wcielili się w role osób, które zazwyczaj zatrudnione są przy takich wydarzeniach.

Rolę fotografa powierzono Alicji Łukasik, jej asystentką była Hanna Bąk, kierownikiem planu zdjęciowego – Paulina Kochanowska. Nie zabrakło też osoby odpowiedzialnej za oświetlenie – Maja Zembrzuska, ochroniarza – Martyna Kondrat, pracownika obsługi – Tomasz Balcerzak. Całe wydarzenie obserwowały i dokumentowały uczennice z Sekcji Dziennikarskiej – Izabela Ośkiewicz i Oliwia Główczak, jako dziennikarki lokalnej gazety. Wszyscy świetnie przygotowali się do wyznaczonych ról i bardzo profesjonalnie podeszli do swojej pracy. Ale przede wszystkim była dobra zabawa. Ekipa organizująca sesję zdjęciową mogła liczyć na wsparcie i praktyczne rady pani fotograf, Elwiry Aleksandrowskiej, która wystąpiła w roli naszego eksperta.

Modelami byli reprezentanci klas 4-8. Każdy uczeń wcielił się w nauczyciela innego przedmiotu. Liczyła się kreatywność, pomysłowość i rozmach. Cała klasa mogła brać udział w planowaniu i projektowaniu stylizacji.

Efektem wspólnych wysiłków będzie wystawa fotograficzna na dolnym holu, która rozpocznie obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

W trakcje realizacji projektu uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętność planowania, komunikowania się, pracy w grupie, kierowania innymi, co przygotowuje ich do tego, by w przyszłości pełnili określone role społeczne i zawodowe. Przy okazji uczniowie mogli zmierzyć się z tremą podczas prezentacji przed obiektywem aparatu i kamery, gdyż na sesji zjawiła się gościnnie nasza gminna telewizja.

Jak wiadomo: „Apetyt rośnie w miarę jedzenia”, więc nasz Samorząd już planuje kolejne ciekawe działania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Autorami zdjęć są: Alicja Łukasik, Elwira Aleksandrowska i Ewa Lisowska.

Ewa Lisowska – opiekun Samorządu Uczniowskiego