Wycieczki

Klasa 4a wyruszyła do kina…

10.12.2021 klasa 4a wyruszyła do kina w Pomiechówku na film o świątecznej tematyce pt. „Świąteczna wyprawa Pana Patyka”. Film nie tylko rozbudził jeszcze bardziej świąteczne nastroje, ale również wzruszył i rozśmieszył. Ponadto można było dowiedzieć się o kilku ciekawostkach geograficznych i podziwiać zimowe krajobrazy pięknej Norwegii.

Czytaj całość…

Wycieczka do gospodarstwa ARGO w Głęboczycy

W dniu 08.10.2021 klasa 4a wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa ARGO w Głęboczycy. Pomimo krótkiej i rozśpiewanej podróży uczniowie w jej trakcie zgłodnieli, więc przed rozpoczęciem zabaw musieli się pożywić i rozgrzać ciepłą herbatką. Jeszcze tylko zakupy gadżetów (w większości były to dynie) i ahoj przygodo.

Czytaj całość…

Mikołajkowy wyjazd klas pierwszych

10.12.2019 klasy Ia i Ib wspólnie i miło spędziły czas podczas wyjazdu do kina do Warszawy. Pierwszą atrakcją dla uczniów był udział w warsztatach „Dzieci w sieci” – gdzie każdy mógł wykazać się swoją znajomością zasad bezpiecznego „poruszania się” i posługiwania internetem w telefonach i komputerach.

Czytaj całość…

Klasa II a w Piekarni „Grzybki”

25 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach Akademii Piekarni „Grzybki”. Dzięki nim mogli się chociaż troszkę poczuć jak prawdziwi piekarze. Akademia Piekarza miała na celu zwiększenie świadomości w zakresie produkcji i spożycia pieczywa.

Czytaj całość…

Klasa II b zdobywa pierwsze szlify w zawodzie piekarza

W piątek (15.11) uczniowie klasy II b odwiedzili piekarnię „Grzybki” w Warszawie, gdzie wzięli udział w zajęciach „Akademii Piekarza”. Drugoklasiści mieli okazję poznać pracę piekarza od podszewki oraz wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą wartości odżywczych pieczywa.

Czytaj całość…

Uczniowie klasy Vb i VIb w manufakturze czekolady

12 listopada br. uczniowie klasy V b i VI b wzięli udział w warsztatach tworzenia czekolady. W programie wycieczki znalazło się m.in. projektowanie własnej tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych owoców liofilizowanych i bakalii oraz przekładanie wzorów na płynne czekolady w foremkach oraz chłodzenie ich w lodówkach.

Czytaj całość…

Uczniowie klasy VIB i VII w Centrum Nauki Kopernik

10 października br. uczniowie klasy VI b i VII pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Czas spędzony w otoczeniu wielu niezwykłych urządzeń dostarczył wszystkim dużo radości.

Czytaj całość…

Klasa II na Uniwersytecie Warszawskim

Uczniowie klasy II b mogli 7.10.2019 r. przekonać się jak wygląda dzień studenta Wydziału Fizyki UW. Klasa wzięła udział w specjalnie przygotowanych warsztatach w ramach projektu POWER – Fizyka, Pasja, Społeczeństwo.

Czytaj całość…

„Był sobie pieniądz…” – klasa 6a na wycieczce w NBP

Wycieczka do banku nieco zdziwiła uczniów klasy 6a, gdyż ta instytucja nie bardzo kojarzy się z eksponatami muzealnymi. I słusznie. W Centrum Pieniądza im. prof. S. Skrzypka jest bardzo nowocześnie. Ciekawe tematy i zadania bez reszty wciągnęły grupę uczniów, którzy w dniu 18 września br. stawili się na zajęcia na temat pieniądza.

Czytaj całość…