Wycieczki

„NASZ BUG RZEKA ŻYCIA” – EKO WARSZTATY

Jak w dzisiejszych czasach uwrażliwić młodych ludzi na otaczającą go przyrodę, naturę i przybliżyć pojęcie ekologii? Najlepszym sposobem jest poznać środowisko, przyrodę, która nas otacza, a na którą nierzadko nie zwracamy uwagi w dzisiejszym zabieganym świecie. I tego właśnie mogli doświadczyć uczniowie klasy 8b którzy wzięli udział w warsztatach ekologicznych „Nasz Bug rzeka życia”.

Czytaj całość…

Magiczne Wróżki z 4a i 4b w Magicznych Ogrodach

30.05.2022 uczniowie z klas 4a i 4b byli na wycieczce w Magicznych Ogrodach. Magiczne Ogrody to kraina baśni, przygód, tajemnic i przecudownych kwiatów. Po czarodziejskim parku oprowadzała nas Wróżka Konwalia opowiadając niesamowite legendy i tajemnice związane z potężnymi czarodziejami – Zoran i Arag.

Czytaj całość…

Czekoladowe szaleństwo!

Uczniowie klasy 4a w Manufakturze Czekolady w Warszawie poznali tajemnicę powstania ulubionej słodyczy czyli czekolady. Ponadto każdy uczestnik skomponował swoją własną tabliczkę czekolady z różnymi smakowitymi dodatkami. Słodką wizytę w Manufakturze zakończyliśmy popijając ciepłą czekoladą.

Czytaj całość…

Klasa 4a wyruszyła do kina…

10.12.2021 klasa 4a wyruszyła do kina w Pomiechówku na film o świątecznej tematyce pt. „Świąteczna wyprawa Pana Patyka”. Film nie tylko rozbudził jeszcze bardziej świąteczne nastroje, ale również wzruszył i rozśmieszył. Ponadto można było dowiedzieć się o kilku ciekawostkach geograficznych i podziwiać zimowe krajobrazy pięknej Norwegii.

Czytaj całość…

Wycieczka do gospodarstwa ARGO w Głęboczycy

W dniu 08.10.2021 klasa 4a wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa ARGO w Głęboczycy. Pomimo krótkiej i rozśpiewanej podróży uczniowie w jej trakcie zgłodnieli, więc przed rozpoczęciem zabaw musieli się pożywić i rozgrzać ciepłą herbatką. Jeszcze tylko zakupy gadżetów (w większości były to dynie) i ahoj przygodo.

Czytaj całość…

Mikołajkowy wyjazd klas pierwszych

10.12.2019 klasy Ia i Ib wspólnie i miło spędziły czas podczas wyjazdu do kina do Warszawy. Pierwszą atrakcją dla uczniów był udział w warsztatach „Dzieci w sieci” – gdzie każdy mógł wykazać się swoją znajomością zasad bezpiecznego „poruszania się” i posługiwania internetem w telefonach i komputerach.

Czytaj całość…

Klasa II a w Piekarni „Grzybki”

25 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach Akademii Piekarni „Grzybki”. Dzięki nim mogli się chociaż troszkę poczuć jak prawdziwi piekarze. Akademia Piekarza miała na celu zwiększenie świadomości w zakresie produkcji i spożycia pieczywa.

Czytaj całość…

Klasa II b zdobywa pierwsze szlify w zawodzie piekarza

W piątek (15.11) uczniowie klasy II b odwiedzili piekarnię „Grzybki” w Warszawie, gdzie wzięli udział w zajęciach „Akademii Piekarza”. Drugoklasiści mieli okazję poznać pracę piekarza od podszewki oraz wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą wartości odżywczych pieczywa.

Czytaj całość…

Uczniowie klasy Vb i VIb w manufakturze czekolady

12 listopada br. uczniowie klasy V b i VI b wzięli udział w warsztatach tworzenia czekolady. W programie wycieczki znalazło się m.in. projektowanie własnej tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych owoców liofilizowanych i bakalii oraz przekładanie wzorów na płynne czekolady w foremkach oraz chłodzenie ich w lodówkach.

Czytaj całość…