Wycieczki

Klasa 5 a w teatrze

7.11.2022 uczniowie klasy 5a mieli okazję być w teatrze Capitol na spektaklu Brzechwa 2020, opartym na twórczości Jana Brzechwy. Wydawałoby się, że twórczość Jana Brzechwy skierowana jest do młodszych dzieci, jednak spektakl zawierał drugi wymiar.

Czytaj całość…

Klasy czwarte w HULAKULA

To brzmi bardzo rozrywkowo! Rzeczywiście uczniowie obu klas czwartych świetnie się razem bawili i spędzali czas. Jednocześnie zgłębiali tajniki nauki gry w kręgle. Pod czujnym okiem instruktora poznali zasady i techniki tej gry, które później wykorzystali we wspólnej rozgrywce na torach. Medale otrzymali oczywiście najlepsi. Lekcja WF w kręgielni – to była niezapomniana przygoda.

Czytaj całość…

„NASZ BUG RZEKA ŻYCIA” – EKO WARSZTATY

Jak w dzisiejszych czasach uwrażliwić młodych ludzi na otaczającą go przyrodę, naturę i przybliżyć pojęcie ekologii? Najlepszym sposobem jest poznać środowisko, przyrodę, która nas otacza, a na którą nierzadko nie zwracamy uwagi w dzisiejszym zabieganym świecie. I tego właśnie mogli doświadczyć uczniowie klasy 8b którzy wzięli udział w warsztatach ekologicznych „Nasz Bug rzeka życia”.

Czytaj całość…

Magiczne Wróżki z 4a i 4b w Magicznych Ogrodach

30.05.2022 uczniowie z klas 4a i 4b byli na wycieczce w Magicznych Ogrodach. Magiczne Ogrody to kraina baśni, przygód, tajemnic i przecudownych kwiatów. Po czarodziejskim parku oprowadzała nas Wróżka Konwalia opowiadając niesamowite legendy i tajemnice związane z potężnymi czarodziejami – Zoran i Arag.

Czytaj całość…

Czekoladowe szaleństwo!

Uczniowie klasy 4a w Manufakturze Czekolady w Warszawie poznali tajemnicę powstania ulubionej słodyczy czyli czekolady. Ponadto każdy uczestnik skomponował swoją własną tabliczkę czekolady z różnymi smakowitymi dodatkami. Słodką wizytę w Manufakturze zakończyliśmy popijając ciepłą czekoladą.

Czytaj całość…

Klasa 4a wyruszyła do kina…

10.12.2021 klasa 4a wyruszyła do kina w Pomiechówku na film o świątecznej tematyce pt. „Świąteczna wyprawa Pana Patyka”. Film nie tylko rozbudził jeszcze bardziej świąteczne nastroje, ale również wzruszył i rozśmieszył. Ponadto można było dowiedzieć się o kilku ciekawostkach geograficznych i podziwiać zimowe krajobrazy pięknej Norwegii.

Czytaj całość…

Wycieczka do gospodarstwa ARGO w Głęboczycy

W dniu 08.10.2021 klasa 4a wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa ARGO w Głęboczycy. Pomimo krótkiej i rozśpiewanej podróży uczniowie w jej trakcie zgłodnieli, więc przed rozpoczęciem zabaw musieli się pożywić i rozgrzać ciepłą herbatką. Jeszcze tylko zakupy gadżetów (w większości były to dynie) i ahoj przygodo.

Czytaj całość…

Mikołajkowy wyjazd klas pierwszych

10.12.2019 klasy Ia i Ib wspólnie i miło spędziły czas podczas wyjazdu do kina do Warszawy. Pierwszą atrakcją dla uczniów był udział w warsztatach „Dzieci w sieci” – gdzie każdy mógł wykazać się swoją znajomością zasad bezpiecznego „poruszania się” i posługiwania internetem w telefonach i komputerach.

Czytaj całość…

Klasa II a w Piekarni „Grzybki”

25 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach Akademii Piekarni „Grzybki”. Dzięki nim mogli się chociaż troszkę poczuć jak prawdziwi piekarze. Akademia Piekarza miała na celu zwiększenie świadomości w zakresie produkcji i spożycia pieczywa.

Czytaj całość…

Klasa II b zdobywa pierwsze szlify w zawodzie piekarza

W piątek (15.11) uczniowie klasy II b odwiedzili piekarnię „Grzybki” w Warszawie, gdzie wzięli udział w zajęciach „Akademii Piekarza”. Drugoklasiści mieli okazję poznać pracę piekarza od podszewki oraz wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą wartości odżywczych pieczywa.

Czytaj całość…