Wycieczki

Uczniowie klasy VIB i VII w Centrum Nauki Kopernik

10 października br. uczniowie klasy VI b i VII pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Czas spędzony w otoczeniu wielu niezwykłych urządzeń dostarczył wszystkim dużo radości.

Czytaj całość…

Klasa II na Uniwersytecie Warszawskim

Uczniowie klasy II b mogli 7.10.2019 r. przekonać się jak wygląda dzień studenta Wydziału Fizyki UW. Klasa wzięła udział w specjalnie przygotowanych warsztatach w ramach projektu POWER – Fizyka, Pasja, Społeczeństwo.

Czytaj całość…

“Był sobie pieniądz…” – klasa 6a na wycieczce w NBP

Wycieczka do banku nieco zdziwiła uczniów klasy 6a, gdyż ta instytucja nie bardzo kojarzy się z eksponatami muzealnymi. I słusznie. W Centrum Pieniądza im. prof. S. Skrzypka jest bardzo nowocześnie. Ciekawe tematy i zadania bez reszty wciągnęły grupę uczniów, którzy w dniu 18 września br. stawili się na zajęcia na temat pieniądza.

Czytaj całość…

“Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” – wycieczka klas III do Torunia

26 września br. klasa IIIa i IIIb udały się na wycieczkę autokarową do Torunia. Pomimo bardzo wczesnej godziny wyjazdu, humory wszystkim dopisywały.

Nasz pobyt w Toruniu rozpoczęliśmy od warsztatów w Muzeum Żywego Piernika.

Czytaj całość…

Uczniowie klas piątych w piekarni Grzybki

11 lutego br. uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę do piekarni Grzybki. Na początku wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk, która przedstawiła im historię, warunki i zasady pracy
w tej firmie.

Czytaj całość…

W krainie lodu – wycieczka do muzeum historycznego w Legionowie

11 grudnia klasy: IIA i IIB odwiedziły Muzeum Historyczne w Legionowie. Poznali życie i twórczość Aliny i Czesława Centkiewiczów. Obejrzeli prezentację poświęconą historii I Polskiej Wyprawy Polarnej, kolekcję pamiątek po Czesławie i Alinie Cenkiewiczach oraz projekcję archiwalnych materiałów filmowych.

Czytaj całość…

125 metrów pod ziemią, czyli o tym jak klasa III nocowała w Wieliczce

22 października wyjechaliśmy na wycieczkę do Wieliczki. Podróż była długa, ale przebiegała w miłym towarzystwie. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik. Razem zeszliśmy do kopalni. Łącznie pokonaliśmy 800 schodów.

Czytaj całość…

Wycieczka uczniów ze świetlicy do Zegrza nad Zalewem Zegrzyńskim

“Cudze chwalicie, swego nie znacie…” – to powiedzenie doskonale pasowało do naszej świetlicowej eskapady. Okazało się, że na 23 osoby biorące udział w wycieczce – 15 nigdy nie widziało oglądanych miejsc, a było naprawdę co podziwiać.

Czytaj całość…

Wycieczka do Dyniolandu

Uczniowie klasy 0 i 1 b wybrali się na wspólną wycieczkę do magicznego miejsca zwanego Dyniolandem. W trakcie wycieczki uczestniczyliśmy w interaktywnym wykładzie o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych i zastosowaniu kulinarnym.

Czytaj całość…