Z życia szkoły

Europejski Dzień Języków Obcych 2022

26 września w całej Europie obchodzimy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

My również przyłączyliśmy się do obchodów tego dnia. Była to dla nas okazja do przeprowadzenia kilku konkursów i quizów mających na celu poznanie innych kultur. Nasze świętowanie odbyło się 7 października.

Czytaj całość…

Praktyczne lekcje biologii

Możliwość wykorzystania podczas lekcji pomocy dydaktycznych – mikroskopów cyfrowych – pozwala uczniom poznawać wielki świat przyrody poprzez własne działania praktyczne.
Podążając za słowami Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – lekcje biologii mogą przebiegać inaczej.

Czytaj całość…

Świętujemy razem z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu

We wtorek 13 września reprezentacja uczniów pod opieką pani wicedyrektor Barbary Rutkowskiej-Harzyńskiej wzięła udział w uroczystości z okazji 25. rocznicy utworzenia Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki – naszego najbliższego sąsiada.

Na placu odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyła kadra Centrum oraz wielu zaproszonych gości. Uczniowie i inni zgromadzeni, mieli okazję poznać historię Centrum, którą przedstawił Komendant CSŁiI, płk Paweł Nowotnik.

Czytaj całość…

Pożegnanie uczniów klas ósmych

23 czerwca br. o godz. 17.00. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas siódmych i ósmych. Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia przez Wojewodę Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła Nagrody Honorowego Patrona Szkoły Melanii Aniszewskiej oraz Oliwii Jasińskiej. Wnuk patrona naszej placówki przypomniał również niezwykłą biografię majora Konstantego Mikołaja Radziwiłła.

Czytaj całość…

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego

Lista kandydatów zakwalifikowanych

Lista kandydatów niezakwalifikowanych

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola

Czytaj całość…

Wigilia w naszej szkole

W tym roku rozpoczęliśmy ją szczególnie – od przedstawienia „Jest takie światło” przygotowanego pod kierunkiem p. Magdaleny Zalewskiej przez szkolny teatr „Ach” ?. Było pięknie, refleksyjnie, czasem mrocznie. Wspaniały występ.

Czytaj całość…

Warsztaty młodych odkrywców w naszej szkole

Co to są Warsztaty Młodych Odkrywców? Są to warsztaty, na których za każdym razem możesz odkryć w sobie inny talent! Tym razem uczniowie klasy VB i kilka chętnych osób z klas VI odkrywało swoje talenty artystyczne, ucząc się grawerowania bombek.

Czytaj całość…

Termomodernizacja szkoły

Zdjęcie pochodzi ze strony Urzędu Miasta i Gminy Serock

W październiku 2019 roku zakończone zostały roboty budowlane zaplanowane na lata 2017-2019, związane z termomodernizacją naszej szkoły. Wykonano też mikroinstalację fotowoltaiczną – to pierwsza tego typu inwestycja w Gminie Serock na budynku użyteczności publicznej.

Więcej informacji w artykule na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Serocku…

Geografia na kolorowo

Uczniowie klas Va i Vb, by w pełni zgłębić tajniki znaczeń barw hipsometrycznych, wykorzystali swą przebogatą wyobraźnię i zdolności plastyczne wykonując modele pagórków z masy solnej z barwami hipsometrycznymi. Prace są przepiękne i bardzo wartościowe.

Czytaj całość…

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

14 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W dobry nastrój wprowadził nas szkolny teatr Ach! pod kierunkiem pani Magdaleny Zalewskiej. Grupa rozbawiła i wzruszyła publiczność pełnym humoru przedstawieniem „The Belfer Show”.

Czytaj całość…