Z życia szkoły

Spotkania z Panią komisarz Joanną Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie

W poniedziałek naszą szkołę odwiedziła Pani komisarz Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Głównym celem spotkania z uczniami klas 0-3 było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i miejscach. W krótkiej prezentacji multimedialnej zawarte były najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania w kontaktach z obcymi i wiele innych cennych informacji. Później policjantka rozmawiała z uczniami, zadawała pytania, aby sprawdzić, co zapamiętali i czy wiedzą, jak należy zachować się w konkretnej sytuacji. Był też czas na zadawanie pytań. Uczniowie byli bardzo zaangażowani.
Czytaj całość…

Powiatowe eliminacje do „Warszawskiej Syrenki”

25 marca 2026 r. nasi uczniowie wzięli udział w powiatowych eliminacjach do 49. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Z dumą informujemy, że wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, wykazując się wrażliwością na słowo, kulturą żywego słowa oraz ogromnym zaangażowaniem. Ich występy były dowodem nie tylko talentu, ale także ciężkiej pracy i starannego przygotowania.
Szczególne gratulacje kierujemy do Poli Błaszczyk, która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV-VI – to wspaniałe osiągnięcie!
Czytaj całość…

Konkurs Wielkanocny Rady Rodziców

Za nami Konkurs Wielkanocny ogłoszony przez Zegrzyńska Brygada RR.
Uczniowie mieli do wykonania jedną wspólną pracę oraz indywidualnie zdobili styropianowe jajka. Powstały wspaniałe i bardzo kreatywne ozdoby wielkanocne, wykonane różnymi technikami.
Rada Rodziców ogłosiła już wyniki.
Czytaj całość…

Dyskoteka Walentynkowa

W tym roku klasy starsze zakończyły Karnawał Dyskoteką Walentynkową.

Już w czwartek (12.02) działała w szkole Poczta Walentynkowa. Każdy chętny mógł wrzucić liścik dla swojej sympatii, a uczennice z SU dostarczały je w piątek podczas godziny wychowawczej. Poczta cieszyła się też bardzo dużym zainteresowaniem podczas dyskoteki. Liściki krążyły przez cały wieczór i wywoływały mnóstwo uśmiechów.
Czytaj całość…

Bal Karnawałowy klas 0-3

W piątek (13.02) uczniowie z klas 0-3 bawili się na Balu Karnawałowym.

Dzięki współpracy Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego dzieci bawiły się ze wspaniałymi animatorkami, robiły zdjęcia przy foto-ściance, mogły pomalować sobie buzie lub zrobić tatuaż.
Czytaj całość…

Pasowania na czytelnika w bibliotece szkolnej

14 stycznia 2026 r. uczniowie klas IA i IB uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika w bibliotece szkolnej.

Głównym celem było zachęcenie uczniów do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie wysłuchali bajki „NEMO – Urodziny Dory”, którą przeczytały uczennice klasy VIB Pola Błaszczyk i Natalia Sobolewska. Następnie wysłuchali wiersza „Rozmawiała gęś z prosięciem” czytanego przez uczniów klasy VIIIA: Julię Rzeczkowską, Gabrielę Suchodolską i Sebastiana Gumińskiego oraz fragmentu książki „A niech to gęś kopnie” czytanego przez Mariannę Michalczyk z IIA.
Krótki wiersz o książce zaprezentował też uczeń klasy IB -Maksymilian Idzikowski.

Czytaj całość…

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ferie trwają i jeszcze nikt nie myśli o powrocie do szkoły, ale zawsze jest czas aby chwalić się sukcesami!
🧮📏⏱️🪫⚖️🧲💡🔌
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Jan Biernat, uczeń klasy 8b został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego dwóch kuratoryjnych konkursów tj. konkursu z matematyki oraz konkursu z fizyki.

Czytaj całość…

Szkolne Jasełka

Coraz bliżej święta… a u nas coraz bardziej świątecznie.
Uczniowie pod kierunkiem pań – Moniki Misiury i Kamili Gościckiej – Kmieć zaprezentowali piękne wiersze, kolędy i pastorałki. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania🎶🎵🎶, więc cała szkoła rozbrzmiewała śpiewem.
Czytaj całość…

Mikołajki

Mikołajki minęły w naszej szkole pod znakiem koloru czerwonego i dobrej zabawy.
Czytaj całość…

Andrzejki 1-3

Czy jesteście ciekawi, jak bawiły się klasy 1-3 podczas klasowych Andrzejek? Było bardzo wesoło i kolorowo.

W czasie klasowych Andrzejek zorganizowanych przez rodziców uczniowie klasy 1a bawili się poznając tradycyjne wróżby takie jak: lanie wosku przez dziurkę od klucza, wróżby z butami, odgadywanie swoich przyszłych zawodów. Dzieci poznały też przepisy na magiczne eliksiry. Dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek, muzyka i tańce.
Czytaj całość…

Dyskoteka Andrzejkowa

Po raz kolejny Dyskoteka Andrzejkowa odbyła się przy znakomitej współpracy Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

Młodzież zadbała o dekoracje, wróżby i dobrą zabawę, a Rodzice o pyszny poczęstunek i DJ-a.
Czytaj całość…

Andrzejki w grupie 0b

Andrzejki w grupie 0b upłynęły w atmosferze śmiechu, radości i mnóstwa dobrego humoru.
Na początku dzieci dowiedziały się, czym są Andrzejki i skąd wzięła się tradycja wróżb.
Czytaj całość…