Warsztaty młodych odkrywców w naszej szkole

Co to są Warsztaty Młodych Odkrywców? Są to warsztaty, na których za każdym razem możesz odkryć w sobie inny talent! Tym razem uczniowie klasy VB i kilka chętnych osób z klas VI odkrywało swoje talenty artystyczne, ucząc się grawerowania bombek.

Warsztaty odbyły się 29 listopada w naszej szkole, w świetlicy szkolnej. Prowadzący wyposażeni w specjalny sprzęt przekazywali tajniki tego zajęcia młodym artystom.

Każdy uczeń po wybraniu wzoru, który chciały wykonać, zasiadał do stołu gdzie wyposażony w maszynkę do grawerowania i szablon zabierał się do dzieła. Zajęcie to okazało się wcale nie takie łatwe i wymagało sporo precyzji. Jednak wszyscy ochoczo przystąpili do dzieła chroniąc oczy specjalnymi okularami, a uszy słuchawkami ponieważ hałas był spory.

Po wielu trudach udało się i można było przystąpić do drugiej części warsztatów – zdobienia swoich dzieł. Wygrawerowane wzory zostały przez uczniów przyozdobione specjalną pastą, która po utrwaleniu pozostała na stałe na naszych bombkach. W rezultacie powstały małe dzieła, które na pewno będą w tym roku zdobić świąteczne choinki! Uczniom dziękuję za zaangażowanie i chęci i gratuluję pięknych, własnoręcznie wykonanych bombek

Bożena Pocheć