Biblioteka szkolna

Spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, 25 października nasza szkoła gościła poetkę Hannę Niewiadomską, autorkę wierszy dla dzieci pod wspólnym tytułem „Bajczytanki Pani Hanki”.

Spotkania autorskie dla klas 0-3 były okazją do promocji nowego piątego tomiku, wydanego w bieżącym roku. Panią Hannę powitała recytacja jej ulubionego wiersza „Zakochane parasolki” w wykonaniu uczniów klasy 2A.

Czytaj całość…

Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego

Na początku listopada zostali wyłonieni laureaci konkursu czytelniczo-plastycznego ogłoszonego w związku z październikowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Tematyka konkursu nawiązywała do twórczości Marii Konopnickiej oraz Adama Mickiewicza. Uczestnicy szukali inspiracji między innymi w zbiorach biblioteki szkolnej. Odbyły się też lekcje biblioteczne popularyzujące wartościową klasyczną literaturę.

Czytaj całość…

Pasowanie na czytelnika

W dniu 8 grudnia pierwszaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Nadszedł czas, by mali pasjonaci książek złożyli przysięgę czytelniczą i zaczęli w pełni korzystać ze szkolnego księgozbioru. W przygotowanie imprezy pasowania na czytelnika włączyły się uczennice z klasy 6A.

Czytaj całość…

Podsumowanie konkursu czytelniczo-plastycznego

Konkurs biblioteczny „Mój ulubiony zwierzęcy bohater literacki” zainteresował wielu uczniów klas 1-3. Powstały piękne prace zainspirowane czytelniczymi wrażeniami. Postacie zwierzęcych bohaterów pochodziły z różnorodnych utworów: m.in. „Kubuś Puchatek”, „Opowieści z Narnii”, „Biały Kieł”, „Tytus, Romek i Atomek”, „Harry Potter”. W dziecięcych pracach widać też fascynację baśniową tematyką – postacią Kota w Butach czy „Baśnią o wilku i siedmiu koźlątkach”.

Czytaj całość…

Regulamin zwrotu podręczników oraz pozostałych książek w roku szkolnym 2019/2020

Regulamin zwrotu 2019/2020

Pierwszaki w gronie czytelników biblioteki szkolnej

W środę 11 marca (w ostatnim dniu przed zamknięciem szkół z powodu pandemii) uczniowie klas 1a i 1b odwiedzili bibliotekę i zostali przyjęci do grona czytelników. W bibliotece powitały ich ciepło bajkowe postacie: Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Kopciuszek oraz Królowa Książka.

Czytaj całość…

Szkolne konkursy biblioteczne

W przedświątecznej, grudniowej atmosferze zostali nagrodzeni zwycięzcy szkolnych konkursów bibliotecznych.

Czytaj całość…

Najwięcej Mikołajów w zegrzyńskiej szkole 2019

Po raz drugi w naszej szkole, w Mikołajki 6 grudnia, biliśmy rekord „Guinness’a zegrzyńskiego” w ilości Mikołajów obecnych w szkole. Większość uczestników miała na głowach czerwone czapki oraz ubrania. W imprezie uczestniczyli też goście – Rodzice i Dziadkowie.

Czytaj całość…

Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską

W środę 13 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską, autorką zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. Adresatami spotkania „Zabawy z poezją” byli uczniowie klas 1-3.

Czytaj całość…

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września, z inicjatywy biblioteki szkolnej została przeprowadzona pogadanka w klasach 1-3, połączona z odczytem opowiadania Janiny Porazińskiej „Niebieska dziewczynka”. Najważniejszymi adresatami tego święta są dzieci.

Czytaj całość…