Biblioteka szkolna

Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską

W środę 13 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską, autorką zbioru wierszy dla dzieci “Bajczytanki Pani Hanki”. Adresatami spotkania „Zabawy z poezją” byli uczniowie klas 1-3.

Czytaj całość…

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września, z inicjatywy biblioteki szkolnej została przeprowadzona pogadanka w klasach 1-3, połączona z odczytem opowiadania Janiny Porazińskiej „Niebieska dziewczynka”. Najważniejszymi adresatami tego święta są dzieci.

Czytaj całość…

Konkurs Czytelniczy dla klas 0-III

We wtorek 2 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, odbył się Konkurs Czytelniczy, który od kilku lat organizowany jest z inicjatywy p. Agnieszki Dudek, opiekuna biblioteki szkolnej.

Czytaj całość…

Dzień Pluszowego Misia

Kiedy nadchodzą długie jesienne szarugi, miło jest przytulić się do czegoś ciepłego i mięciutkiego. Od pokoleń tym czymś dla najmłodszych jest pluszowy misio, którego święto obchodziliśmy w tym roku 24 listopada.

Czytaj całość…

Odkrywamy skarby Biblioteki szkolnej

Klasa II b uczestniczy w cyklu zajęć, które mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, uczą, jak korzystać z zasobów naszej szkolnej biblioteki, oraz rozwijają zainteresowania uczniów. Każde zajęcia poświęcone są innym rodzajom publikacji.

Czytaj całość…

Mistrzowie Pięknego Czytania

Przyszła wiosna, a z nią nastała pora na wyłonienie Mistrzów Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej. Konkurs, do którego zgłosiło się ok. 30 osób, odbył się w dwóch turach w klasach 0-III i w klasach IV-VI w następujących kategoriach tematycznych:

Czytaj całość…

Solenizant – Miś Pluszowy

mis-pluszowy-2016

W piątek 25 listopada 2016 r. obchodziliśmy kolejne urodziny Misia Pluszowego. Uroczystość była zorganizowana wśród zerówkowiczów i uczniów kl. I Szkoły Podstawowej w Zegrzu.

Czytaj całość…

Pasowanie na czytelnika

czytelnik

W październiku, jak co roku, uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika. W ramach zajęć musieli udowodnić, że zasłużyli na zaszczyt należenia do grona czytelników w szkolnej bibliotece.

Czytaj całość…

Wieczór z książką

books

…to zorganizowana przez bibliotekę i świetlicę szkolną w Zespole Szkół w Zegrzu dn. 23.05.2016 r. akcja czytelnicza dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Czytaj całość…