Biblioteka szkolna

Regulamin zwrotu podręczników oraz pozostałych książek w roku szkolnym 2019/2020

Regulamin zwrotu 2019/2020

Pierwszaki w gronie czytelników biblioteki szkolnej

W środę 11 marca (w ostatnim dniu przed zamknięciem szkół z powodu pandemii) uczniowie klas 1a i 1b odwiedzili bibliotekę i zostali przyjęci do grona czytelników. W bibliotece powitały ich ciepło bajkowe postacie: Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Kopciuszek oraz Królowa Książka.

Czytaj całość…

Szkolne konkursy biblioteczne

W przedświątecznej, grudniowej atmosferze zostali nagrodzeni zwycięzcy szkolnych konkursów bibliotecznych.

Czytaj całość…

Najwięcej Mikołajów w zegrzyńskiej szkole 2019

Po raz drugi w naszej szkole, w Mikołajki 6 grudnia, biliśmy rekord “Guinness’a zegrzyńskiego” w ilości Mikołajów obecnych w szkole. Większość uczestników miała na głowach czerwone czapki oraz ubrania. W imprezie uczestniczyli też goście – Rodzice i Dziadkowie.

Czytaj całość…

Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską

W środę 13 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską, autorką zbioru wierszy dla dzieci “Bajczytanki Pani Hanki”. Adresatami spotkania „Zabawy z poezją” byli uczniowie klas 1-3.

Czytaj całość…

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września, z inicjatywy biblioteki szkolnej została przeprowadzona pogadanka w klasach 1-3, połączona z odczytem opowiadania Janiny Porazińskiej „Niebieska dziewczynka”. Najważniejszymi adresatami tego święta są dzieci.

Czytaj całość…

Konkurs Czytelniczy dla klas 0-III

We wtorek 2 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, odbył się Konkurs Czytelniczy, który od kilku lat organizowany jest z inicjatywy p. Agnieszki Dudek, opiekuna biblioteki szkolnej.

Czytaj całość…

Dzień Pluszowego Misia

Kiedy nadchodzą długie jesienne szarugi, miło jest przytulić się do czegoś ciepłego i mięciutkiego. Od pokoleń tym czymś dla najmłodszych jest pluszowy misio, którego święto obchodziliśmy w tym roku 24 listopada.

Czytaj całość…

Odkrywamy skarby Biblioteki szkolnej

Klasa II b uczestniczy w cyklu zajęć, które mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, uczą, jak korzystać z zasobów naszej szkolnej biblioteki, oraz rozwijają zainteresowania uczniów. Każde zajęcia poświęcone są innym rodzajom publikacji.

Czytaj całość…