Wigilia w naszej szkole

W tym roku rozpoczęliśmy ją szczególnie – od przedstawienia „Jest takie światło” przygotowanego pod kierunkiem p. Magdaleny Zalewskiej przez szkolny teatr „Ach” ?. Było pięknie, refleksyjnie, czasem mrocznie. Wspaniały występ.

Pani Dyrektor, Małgorzata Paliszewska przekazała całej społeczności szkolnej Betlejemskie Światło Pokoju, które przywędrowało do naszej szkoły za sprawą harcerzy z 13 WWDH „Horn”. Warto dodać, że wśród naszych uczniów mamy kilku harcerzy i wielu zuchów.

Później nastąpiło podsumowanie konkursu na „Najładniej przystrojoną świątecznie salę”. W tym roku wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w strojenie swoich sal, więc wszyscy dostali słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego. Dla nagrodzonych w dwóch kategoriach przygotowane zostały dyplomy, a na nagrody niespodzianki muszą poczekać do stycznia.

Ostatnim, oficjalnie, punktem programu był występ szkolnego chóru „Słowiki”, który prócz pięknego przygotowania kolęd i pastorałek zaprezentował także nowe stroje. Młodzi artyści prezentowali się pięknie i bardzo uroczyście.

Okazało się, że nauczyciele i pani Dyrektor mieli dla wszystkich niespodziankę – zaśpiewali piosenkę świąteczną „Dzień jeden w roku” Czerwonych Gitar oraz kolędę „Cicha noc”. Do wspólnego śpiewania przyłączyli się wszyscy obecni.

To był wzruszający finał szkolnej wigilii. Później klasy rozeszły się do swoich sal, aby kontynuować świętowanie.

Ewa Lisowska