Wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki

Wycieczka klasy 3a oraz 3b do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się dnia 15.12.2022 r. w ramach projektu pt. „ Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Projekt umożliwił skorzystanie z biletów wstępu za symboliczną 1 zł do mazowieckiej instytucji kultury uczniom naszej szkoły.

W muzeum uczniowie mieli możliwość obejrzenia ekspozycji z panią przewodni,, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o dziejach sportu polskiego i olimpizmu. Wystawa ukazała dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX wiek) oraz początki sportu w Polsce (XIX/XX wiek) do współczesności . Uczniowie zobaczyli min. pierwszy rower, narty, sanki, łyżwy które na przestrzeni wieków zmieniały swój wygląd. Bardzo ważnym punktem wizyty było wspólne zdjęcie przy wystawie z medalami.

Drugim punktem wycieczki była lekcja muzealna w sali edukacyjnej, pt. ”Pochodnia olimpijska”. Była to multimedialna forma edukacyjna dotycząca sportu, symboli i historii, ognia olimpijskiego. Prezentowane były oryginalne pochodnie podczas seansu filmowego. Zadaniem dzieci było aktywny udział a potem wykonanie pochodni olimpijskiej według własnego projektu.

Wycieczka bardzo ciekawa i warto z niej skorzystać dla pogłębienia wiedzy o sporcie oraz sportowcach godnych naśladowania, jaką jest np. Iga Świątek- ogłoszona najlepszym sportowcem roku 2022 w 88 Plebiscycie Przeglądu Sportowego. GRATULUJEMY!!!

Barbara Mitkowska