Andrzejki w naszej szkole

Andrzejki – staropolski zwyczaj, współcześnie polegający na zabawach, które odbywają się w wigilię św. Andrzeja, zawitał również w naszej szkole. Dzień andrzejek przepełniony był niespodziankami, niezobowiązującymi wróżbami i zabawami. Poniżej relacja z poszczególnych klas.

Obchodzone 29 listopada Andrzejki stały się dla wielu uczniów z klasy I b pretekstem do wcielenia się w różnych znanych, z bajek i filmów, bohaterów. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat wróżb przez prawdziwą czarownicę, jak twierdzą, która zadbała o nastrój tajemniczości i niespodzianki. Wróżby zaczęły się od skupienia mocy i wszystkich życzeń w czarodziejskiej kuli. Nie tylko czarownica wróżyła – z patyczków, kart, losów, butów, kości (tych do gry oczywiście). Uczniowie wzięli w swoje ręce przyszłość swoich kolegów i koleżanek i wywróżyli im wiele miłych rzeczy. Była okazja poznać swój przyszły zawód, dowiedzieć się, co los szykuje dla każdego (karierę naukową, wielkie pieniądze, miłość, bycie gwiazdą, podróże, czy kierownicze stanowisko), a także, która dziewczynka jako pierwsza wyjdzie za mąż i który chłopiec pierwszy się ożeni. Wróżbom towarzyszyło mnóstwo śmiechu , gdyż wszyscy potraktowali je z przymrużeniem oka. Na zakończenie były zabawy przy muzyce, z wykorzystaniem balonów. Uczniowie opuścili salę uśmiechnięci i zmęczeni.

W piątek, w klasie 2 b odbyła się zabawa andrzejkowa, która była pełna niespodzianek. Wesoła muzyka, niezapowiedziane wróżby, losowanie złotych myśli – wszystko to przebiegało w radosnym nastroju dzieci i pięknej scenerii dzięki dekoracjom.

Tradycje wróżb andrzejkowych – „Andrzejki” – zagłębili uczniowie klasy III b. Wróżby andrzejkowe to świetna okazja, aby poznać skrawek swojej przyszłości… Oczywiście z przymrużeniem oka, ale to przede wszystkim pomysł na dobrą zabawę i zachowanie zimnej krwi…