Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

Spotkanie odbyło się w naszej szkole w piątek 17 marca i brali w nim udział uczniowie klas IV-VI i I-II gimnazjum.

Tego dnia gościliśmy również Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Serock Pana Józefa Zająca, Kierownika Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Legionowskim Pana Janusza Głowackiego, p.o. Kierownika Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pana Mariusza Sztala wraz z pracownikami, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz ratowników medycznych.

Uczniowie pracowali w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. W pierwszym panelu Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, w drugim panelu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa i przedstawili ciekawy film. W trzecim panelu ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SPZOZ w Warszawie omówili na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej zasady udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach. Połączenie zabawy z pożyteczną wiedzą z pewnością dało pożądany efekt. Wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, które obiecali nosić po zmroku, żeby zawsze być bezpiecznym i widocznym na drodze.