31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zegrzu – relacja

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Pieniądze policzone i wpłacone na konto Fundacji WOŚP, a my chcemy się z Wami podzielić wrażeniami z tego niezwykłego wydarzenia.

Wszystko udało się znakomicie, o czym świadczyły tłumy uczestników oraz zebrana przez Nas rekordowa kwota 45.018,17 zł i 9 €. Impreza w stylu hawajskim była strzałem w dziesiątkę! Było kolorowo, wesoło i wyjątkowo. Już na wejściu można było zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria. Wszędzie dookoła rozstawione były stoiska, na których można było zdobyć coś ciekawego – wybór był ogromny.

Dla tych, którzy lubią trochę więcej emocji, przygotowana była loteria – każdy los krył atrakcyjne fanty. Były też licytacje, prowadzone przez p. Małgorzatę Konstantynowicz, wspieraną przez p. Tomasza Grabowskiego i zaproszonych gości: Wiesława Kwiatek, Joanna Tunney, Elżbieta Czabator i Andrzej Sikorski. Dzięki naszym rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły zdobyliśmy dużą ilość atrakcyjnych przedmiotów i voucherów na różnego rodzaju usługi i wydarzenia.

Oblężenie przeżywała strefa gastronomiczna. I nie ma się co dziwić, skoro unosiły się tam niesamowite zapachy. Dzięki współpracy rodziców, Kół Gospodyń Wiejskich (Zegrze, Dosin, Jadwisin, Izbica, Dębinki) i mieszkańców Zegrza, każdy znalazł coś dla siebie:
– dobrą kawę, herbatę, zimne egzotyczne napoje i świeżo wyciskane soki owocowo – warzywne,
– ciasta, ciasteczka, babeczki i inne słodkości na stoisku przygotowanym przez Radę Rodziców,
– chleb ze smalcem i zapiekanki,
– gofry, popcorn i watę cukrową – bez tego nie ma udanej imprezy :)
– ciepłe dania: placki ziemniaczane, kiełbaski z cebulą, kaszankę, grochówkę i gulasz wegetariański.

A to jeszcze nie wszystko. Na pięknej scenie – czyli w sali gimnastycznej – przez cały czas odbywały się koncerty i występy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki pani Ewie Godlewskiej zawitały do nas prawdziwe gwiazdy. Była świetna zabawa, wspólne śpiewanie a nawet tańce. Do wspólnej zabawy porwali nas:

– Agnieszka Leleń „Petarda”

– Barbara Zielińska

– Kordian Cieślik

– Miły Pan

– Zespół „Faktor”

– Zespół „Eksplozja”

– Zespół „Kantyczki” z Serocka

– Uczniowie SP Zegrze

– Cheerleaderki „THE Cat’s z CatFit Serock.

Zadbaliśmy także o aspekt edukacyjny. Instruktorzy Stowarzyszenia HDK „Legion” przypomnieli podstawowe zasady udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieciaki słuchały z dużym zaciekawieniem, a później same mogły spróbować swoich sił na fantomie. Na tych, którym było mało cennych wiadomości, czekali młodzi ratownicy Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chętnie odpowiadali na pytania, prezentowali sprzęt ratowniczy i instruowali, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, także zimą.

Na korytarzu można było spotkać panią Zofię Klepacką – windsurferkę, kilkukrotną medalistkę olimpijską – która prezentowała sprzęt i opowiadała o tym ciekawym sporcie.

Towarzyszyli nam również harcerki i harcerze z 13 Wodnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Horn”, która zrzesza dzieci i młodzież z całej naszej gminy. Zainteresowani mogli poznać umundurowanie „wodniaków”, dowiedzieć się więcej o działalności drużyny i spróbować swoich sił w rozszyfrowywaniu wiadomości oraz w szachach.

Dla wszystkich, którzy chcieli sprawdzić swoją celność, Legionowskie Towarzystwo Sportowe i Strzelnica Marynino przygotowały trenażer strzelecki. Można też było poznać różne rodzaje broni palnej. Kręcili się tak głównie panowie, ale były też zainteresowane panie.

Zabawa trwała prawie do 20.00. Wiele osób wsparło nas podczas sprzątania. Zabawę zakończyliśmy symbolicznie – zapalając zimne ognie – oczywiście przed szkołą. To było nasze „Światełko do Nieba”.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, a także tym, którzy tego dnia byli z nami. Długo będziemy wspominać ten finał. Cały dzień towarzyszyła nam Telewizja ATV. Czekamy na relację zmontowaną przez nich, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji pierwszej części fotorelacji.