Europejski Dzień Języków Obcych

Co to jest Europejski Dzień Języków Obcych? To międzynarodowe święto, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Ten dzień to dobra okazja, by zwrócić uwagę wszystkich, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Również w naszej szkole nie zapomnieliśmy o obchodach tego święta. W związku z tym dniem odbyły się dwa konkursy, w których wszyscy chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności.

W pierwszym konkursie językowo – geograficznym, czteroosobowe drużyny uczniów z klas 4-8 losowali jedno z pośród kilku państw europejskich. Po wylosowaniu państwa każda drużyna miała do wykonania kilka zadań związanych ze swoim państwem. Na mapach konturowych uczniowie zaznaczali stolicę oraz największą rzekę, podawali nazwę państwa w oryginalnym języku oraz kolorowali flagi swoich państw. Musieli się też wykazać znajomością kilku podstawowych słów w danym języku. Natomiast nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 przygotowali mozaikę z pokolorowanych przez siebie państw europejskich. Wszystkie prace naszych zdolnych uczniów możemy oglądać na dolnym jak i górnym korytarzu.

W drugim konkursie językowym „The Race For Knowledge” – „Wyścig po wiedzę” wzięli udział uczniowie klas 4-8. W różnych zakątkach szkoły rozwieszone były pytania z zakresu słownictwa jak i gramatyki. Tym razem uczniowie pracowali indywidulanie. Zadaniem ich było odnaleźć wszystkie pytania i odpowiedzieć na nie poprawnie. Wygranym został ten kto udzielił jak największej ilość poprawnych odpowiedzi. Maksymalna ilość punktów możliwych do zdobycia to 13. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody :) Poniżej zamieszczany zwycięzców konkursu:

I miejsce: Jakub Juras kl. VIII 13 punktów
II miejsce: Mateusz Szymczyk kl. VIII 12 punktów
III miejsce: Julia Maciejak i Emilia Maciejak kl. VIII 11 punktów

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy za udział i chęci, a wygranym gratulujemy!!! Zapraszamy do zabawy za rok.

Nauczyciele języków obcych: D. Piwowar, J. Skrzypek, B. Pocheć