100 lat Niepodległości

W tym roku 11 listopada minęła setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Obchody postanowiliśmy uczcić szkolnym projektem.

W jego ramach najmłodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne poznając polskie symbole i uczyli się pieśni narodowych. Starsi – poznawali sylwetki polskich patriotów zasłużonych dla polskiej niepodległości i tworzenia od nowa państwowości II Rzeczpospolitej. Ich praca stała się wystawą „Ojcowie polskiej niepodległości”.

Cała społeczność szkolna, przy wsparciu p. Jasiulewicza, zrealizowała projekt „Niepodległa”, który wyraził się w formie żywych obrazów składających się na przedstawienie flagi polskiej, kształtu państwa polskiego, napisów „POLSKA” i „100 LAT”. Zapraszamy do obejrzenia materiałów zdjęciowych i filmików na szkolnej stronie Facebook.

W dniu 9 listopada odbyła się szkolna uroczystość poświęcona rocznicy niepodległości. Uświetnił ją chór szkolny, odczyt historyczny, filmik przedstawiający krótko historię Polski i rapowana pieśń patriotyczna autorstwa uczniów kl. VII.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc przy realizacji projektu „Niepodległa” serdecznie dziękujemy.