Kiermasz – pomoc finansowa dla Akieh Kadiane

5 czerwca odbył się kiermasz organizowany przez klasę VI i szkolny wolontariat. Celem była pomoc finansowa dla uczennicy Akieh Kadiane z misji w Kamerunie, którą “duchowo adoptowała” nasza szkoła.

Oprócz kupna przekąsek na stoisku uczniowie mogli obejrzeć także wystawę zdjęć z Kamerunu oraz przeczytać dużo ciekawostek na temat tego pięknego regionu. Wiadomości te pochodziły od samej siostry Teodory, misjonarki opiekującej się placówką w Ndelele. Na konto Akieh zostały przekazane 183 zł- kwota uzyskana podczas kiermaszu oraz jałmużny wielkopostnej w klasach 1-3. Podczas wszystkich szkolnych zbiórek przekazaliśmy łącznie kwotę 593 zł

Od wczoraj Akieh ma już wakacje, z sukcesem zakończyła klasę 3. Stało się to głównie dzięki funduszom tych, którzy nawet symbolicznie włączyli się w nasze akcje. W głowach już rodzą się pomysły na pomoc misjom od września m.in w postaci zbiórki przyborów szkolnych i odzieży dla najbardziej potrzebujących.

Serdecznie dziękuję za pomoc uczniom, którzy po raz kolejny włączyli się w organizację kiermaszu: Julce Trzcińskiej, Julce Czekaj, Karolinie Aniszewskiej, Nadii Kaniewskiej, Maksowi Zyskowskiemu oraz Maćkowi Jędrysiakowi.

Kamila Gościcka- Kmieć