Kiermasz misyjny

8 i 9 października odbył się w naszej szkole kiermasz książek, gier i zabawek. Jest to pierwszy w tym roku kiermasz, z którego fundusze będą przeznaczone na działalność misyjną. Wybór października nie był przypadkowy, ponieważ miesiąc ten został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Jego celem jest uświadomienie wszystkim wierzącym wielkiej odpowiedzialności za misje, jaką ponosi cały kościół.

Podczas lekcji religii poznajemy bliżej działalność misjonarzy i staramy się wspierać ich działalność naszą modlitwą oraz darami materialnymi. Jednym z takich działań był nasz kiermasz.

W ubiegłym roku nasza szkoła włączyła się w akcję “adopcji serca”, która polega na objęciu pomocą finansową dziecka z Afryki. Naszą podopieczną jest mieszkająca w miejscowości Ndelele w Kamerunie, Akieh Kadiane. Uczęszcza ona do katolickiej szkoły prowadzonej przez Siostry Misjonarki Pasjonistki z Płocka, które od wielu lat prowadzą placówkę misyjną w Kamerunie. Dzięki naszemu wsparciu Akieh może uczęszczać do szkoły oraz realizować swoje podstawowe potrzeby.

Z maili, jakie otrzymujemy od siostry Teodory opiekującej się Akieh wynika, że robi ona postępy w nauce a zdjęcia, jakie otrzymujemy pokazują radosną i ciekawą świata dziewczynkę.Tym bardziej chcemy jej pomagać, aby ten uśmiech nigdy nie znikał.

Organizacją kiermaszu jak zwykle zajęli się niezawodni uczniowie klasy 7- Karolina Aniszewska, Agata Wieczorek, Nadia Kaniewska, Julia Trzcińska, Adrian Jankowski i Maciej Jędrysiak. Serdecznie dziękuję również wszystkim uczniom, którzy przekazali na kiermasz swoje zabawki, książki i gry, z których sprzedaży uzyskaliśmy 530 zł. Zostaną one w całości przekazane dla Akieh Kadiane, abym mogła kontynuować naukę w 4 klasie.

Kamila Gościcka- Kmieć