Betlejem w szkole, czyli kolędowanie na korytarzach…

W czwartek korytarze naszej szkoły rozbrzmiewały dźwiękami kolęd. Tak jak rok temu spotykaliśmy się podczas przerw na korytarzach, aby przy dźwiękach gitary i innych instrumentów wspólnie kolędować. Żeby wprowadzić nastrój nocy betlejemskiej, uczniowie klasy 7 przewodzili śpiewaniu przebrani za pasterzy i aniołów, którzy jako pierwsi przywitali Pana Jezusa w stajence.

Do naszego chóru licznie przyłączali się na każdej przerwie uczniowie wszystkich klas. Przybyła nawet zerówka z własnymi instrumentami.

Śpiewy odbywały się nie tylko na głównych holach, ale i w całej szkole, ponieważ radosny pochód kolędników wędrował po wszystkich korytarzach zabierając po drodze chętnych do wspólnego śpiewania.

To wydarzenie wprowadziło nas w świąteczny nastrój, który trwał także następnego dnia podczas szkolnego kolędowania z naszym chórem i całą społecznością szkolną.

I niech te Święta będą właśnie takie – radosne i rozśpiewane. Niech w naszych domach rozbrzmiewają kolędy, które ogłaszają wszystkim Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela Świata.

Kamila Gościcka-Kmieć