Akcja charytatywna Wszystkie Kolory Świata

Działania w ramach V edycji akcji Wszystkie Kolory Świata prowadzone były w naszej szkole pierwszy raz i trwały od stycznia do końca lutego 2019 r. Rozpoczęliśmy przeprowadzeniem serii zajęć dydaktyczno – wychowawczych z naszymi uczniami.

Dzieci dowiedziały się o realiach w jakich żyją ich rówieśnicy z kontynentu afrykańskiego, miały okazję porównać ich własne życie z życiem dzieci w Afryce. Korzystaliśmy z materiałów dydaktycznych zawartych na stronie UNICEF, oraz przekazanych nam pocztą po zgłoszeniu szkoły do akcji. Następnie przy współpracy z Rodzicami przeszliśmy do głównego celu projektu- szycia laleczek. Laleczki powstawały w domach naszych uczniów – przy pomocy rodziców, babć i innych członków rodzin za co wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy. W czasie całej akcji nasi uczniowie dostarczyli do szkoły 8 laleczek, które umieściłyśmy na specjalnie przygotowanej wystawie.

W dniu finału akcji wszyscy chętni wpłacając pieniądze na szczepienia dla potrzebujących dzieci wybierali dla siebie laleczki i zabierali je do swoich domów. Udało nam się zapewnić nowe domy wszystkim wykonanym laleczkom, zbierając tym samym kwotę 200 zł. Pieniądze zostały wpłacone przez koordynatorów akcji na podane konto UNICEF.

Całe przedsięwzięcie przebiegło w miłej atmosferze, i mimo że w tym roku nie udało nam się uszyć zbyt wielu laleczek to akcja Wszystkie Kolory Świata na pewno wplecie się w życie naszej placówki jako stały punkt kalendarza szkolnego. Wierzymy, że z roku na rok uda nam się zainteresować nią większą ilość uczniów naszej szkoły.

Dziś chwalimy się certyfikatem przyznanym naszej szkole i zdjęciami przepięknych laleczek.

M. Skawska i A. Korytkowska