XVI Wrześniowy Rajd Pamięci

W tym roku wystawiliśmy silny – 26 osobowy skład. Jak co roku organizatorami byli: Serockie Inwestycje Samorządowe Sp z oo, Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności – Oddział Zegrze i Stowarzyszenie „Nasze Zegrze”. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski i prezes ŚZPŻŁ Mieczysław Hucał.

W sali gimnastycznej SP w Serocku uczniowie przystąpili do szybkich konkurencji sportowych: rzut celnościowy krzyżak, rzut do kosza korfball oraz dart. Trzyosobowe Drużyny mogły wykazać się zręcznością i celnością, i zdobyć cenne punkty, które miały znaczenie w ostatecznej rywalizacji. Później ruszyliśmy trasą wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego, meldując się na czterech punktach kontrolnych. Meta tradycyjnie zlokalizowana była na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, gdzie na zawodników czekały jeszcze zmagania intelektualne – zestawy pytań, a także w pełni zasłużona grochówka i ciepła herbata.

Po przeliczeniu wszystkich zdobytych punktów doszło do dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W kategorii szkół podstawowych na podium stanęli:
I m-ce drużyna z ZSP Wola Kiełpińska,
II m-ce drużyna z SP Serock,
III m-ce drużyna z SP Zegrze w składzie: Adrian Antoń, Zofia Brodowska, Martyna Dąbrowska.

Statuetki i medale zwycięzcom wręczył płk Paweł Nowotnik, komendant CSŁiI. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i certyfikaty.

Serdecznie gratulujemy naszej zwycięskiej drużynie i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Adam Płoński, Hanna Kamińska, Ewa Lisowska