Znowu razem… :)

„ZNOWU RAZEM” – takie hasło towarzyszyło wszystkim dzieciom podczas DNIA DZIECKA organizowanego w SP w Zegrzu. W środę – 2 czerwca, już od rana na terenie szkoły było gwarno i kolorowo.

Najpierw uczniowie klas 0-III aktywnie bawili się z Mimem – aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie i współwłaścicielem Cyrku bez zwierząt Mimello – panem Michałem Niewiadomskim. Wszyscy zostali zabrani w świat magii, sztuczek i dobrego humoru… a nawet próbowali swoich sił przy przeciąganiu liny i łapaniu największej bańki mydlanej… Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie takie spotkanie.

Po pełnym wrażeń występie, wszyscy sprawdzali swoje siły i możliwości. Szczególnym wyzwaniem okazała się – ścieżka sensoryczna – gdzie nie wszyscy wykazali się odwagą i bosymi stopami przeszli po ścieżce z szyszek, kasztanów, igiełek sosnowych, kamieni, gałązek, siana, tektury… W oddali słychać było: – „ał!…, oj!…,no nie!…, super!…, przeszedłem!…, chcę jeszcze raz!, tylko muszę zdjąć skarpetki…”

Wiele emocji towarzyszyło zabawom sportowym. Rywalizacja i wygrana mobilizowała każdego do „dania z siebie wszystkiego”. Każdy chciał być najlepszy, pierwszy i zadowolony – bo o dobrą zabawę tu przecież chodziło…

Uczniowie bardzo twórczo i aktywnie spędzili czas:
– wyczarowali piękne rysunki kredą na chodniku – z hasłem przewodnim w tle;
– wykonali wiele niepowtarzalnych kształtów i figur z długich balonów;
– usypali kolorowe tęcze z ryżu…

Dużym przeżyciem dla wielu, okazał się bezpośredni kontakt z psem przewodnikiem na emeryturze – psem Angie pod opieką pana Roberta Więckowskiego. Mimo obaw i niepewności nie zabrakło odważnych do wspólnych ćwiczeń i zabaw. Bardzo dziękujemy naszym szczególnym gościom za spędzenie tego dnia z nami.

Wspólna zabawa była dla wszystkich przyjemnością i możliwością do spędzenia razem i miło czasu, a każdy uczestnik wyzwania otrzymał zasłużony dyplom i medal. Nie zabrakło oczywiście słodkości i uśmiechów.

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu nagród kierujemy do rodziców, ks. Andrzeja Marchlewskiego, pani Anny Szymborskiej ze Stowarzyszenia Pomocna Dłoń, pani Moniki Myszkowskiej z Centrum Olimpijskiego oraz do wszystkich zaangażowanych nauczycieli.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym gościom – panu Michałowi Niewiadomskiemu oraz Robertowi Więckowskiemu z psem Angie. Mamy nadzieję, że będą miło wspominać spędzony z nami czas.

Czekamy na kolejny Dzień Dziecka, a tymczasem zapraszamy do fotorelacji.

Hanna Kamińska i Ewa Kowalska