Zakończenie roku w zegrzyńskiej szkole

Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Przed nami zasłużone wakacje, gdyż rok był pracowity i obfitował w wiele wydarzeń.

Jako pierwsze, wakacje rozpoczęły klasy młodsze wraz z oddziałem przedszkolnym. Uczniowie klasy III SP otrzymali świadectwa, dyplomy ukończenia klasy III, a niektórzy nagrody książkowe. Od września zaliczać się już będą do klas starszych, z czego są bardzo dumni. Wychowawczynie poszczególnych klas młodszych nagrodziły swoich uczniów za wysiłek, pracę i wzorowe zachowanie, wręczając piękne książki i dyplomy. Później wszyscy udali się do swoich sal aby pożegnać się ze swoimi wychowawcami.

Druga część uroczystości rozpoczęła się od przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Serock, pana Artura Borkowskiego. Na ręce pani Dyrektor Danuty Prusinowskiej złożył podziękowania za kolejny rok pracy, wspierania gminnych wydarzeń i wiele własnych inicjatyw szkoły, oraz szczególne podziękowania za osiemnaście lat pracy na stanowisku Dyrektora Szkoły w Zegrzu. Symboliczną różą podziękował także nauczycielkom, pani Elżbiecie Lipowskiej oraz pani Ewie Satoła, które przez wiele lat pracowały w naszej szkole, a w tym roku przechodzą na emeryturę.

Zakończenie roku szkolnego to niestety czas rozstań. Mocno poczuli tę prawdę uczniowie klasy VIII, którzy dziś po raz ostatni przekroczyli mury zegrzyńskiej szkoły. Wychowawca klasy, pan Andrzej Borkowski skierował do nich wiele ciepłych słów. Wręczono świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody uczniom, którzy uzyskali wybitne wyniki w nauce, a Rodzicom listy gratulacyjne. Były także nagrody za aktywny udział w poczcie sztandarowym, konkursy przedmiotowe oraz działalność w Samorządzie Uczniowskim. Ósmoklasiści otrzymali upominki od swoich młodszych kolegów z klasy VII.

W dalszej części uroczystości nagrody za naukę, wzorowe zachowanie i osiągnięcia w różnych dziedzinach otrzymali uczniowie klas od IV do VII. Ostatnim punktem części oficjalnej było wyróżnienie dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i w sporcie. Otrzymali oni stypendia przyznane przez Panią Dyrektor Danutę Prusinowską w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Serock.

Na chwilę głos zabrał jeszcze Samorząd Uczniowski. Joanna Wypych ogłosiła wyniki plebiscytu na „Najfajniejszego Nauczyciela Roku”. Uczniowie klas IV-VIII i gimnazjum nominowali nauczycieli, na których można było zagłosować w kolejnych etapach plebiscytu. Nauczyciele, którzy uzyskali trzy najlepsze wyniki, otrzymali swoją karykaturę, wykonaną przez legionowskiego artystę, rysownika, pana Marka Dąbrowskiego.

Trzecie miejsce zdobyła pani Anna Futyma, drugie miejsce – pan Tomasz Jaczyński, a najwięcej głosów zdobyła pani Magdalena Przybysz. Uhonorowana została specjalnie przygotowaną szklaną statuetką, która co roku będzie wędrowała w ręce zwycięzcy plebiscytu. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym nauczycielom.

Nie można zapomnieć także o szkolnym chórze „Słowiki”, pod kierunkiem pani Anny Jarachowskiej. Swym występem uświetnił zakończenie roku. Młodzi chórzyści przygotowali jedną piosenkę specjalnie dla swojej szkolnej koleżanki, Martynki Siemińskiej, która od kilku lat walczy dzielnie z chorobą nowotworową. To była wzruszająca chwila i z niejednych oczu popłynęły łzy. Tak właśnie jest w naszej szkole! Powspominajcie z nami te chwile, oglądając zdjęcia.

Ewa Lisowska