Zakończenie roku szkolnego klas I-VI

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VI podzielone zostało na dwie części. O godz. 8.00 spotkały się klasy młodsze, a o 10.00 klasy IV-VI. Spotkaniom towarzyszyło wiele emocji, nie tylko związanych z nadchodzącymi wakacjami. Zwłaszcza klasy pierwsze, które po raz pierwszy stanęły przed społecznością szkolną, bardzo przeżywały ten dzień.

Praca i starania najmłodszych uczniów nagrodzone zostały dyplomami i książkami. W pozostałych klasach na środek wyszli uczniowie wyróżnieni za naukę i zachowanie. Rodzicom trzecioklasistów wręczono listy gratulacyjne. Były także podziękowania dla tych rodziców, którzy swoimi działaniami wspierali wychowawców w ich pracy i aktywnie wspomagali różne szkolne inicjatywy, także te organizowane przez Samorząd Uczniowski i szkolną Radę Rodziców.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, gdyż razem z nami stanęli uczniowie ukraińscy, którzy uczyli się w naszej szkole, w klasach przygotowawczych albo bezpośrednio z nami.

Obie uroczystości zostały uświetnione występami artystycznymi. Przed klasami I-III wystąpiła Pola Błaszczyk, uczennica klasy II b, która zdobyła grand prix w 45. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”. Zaprezentowała wiersz Wandy Chotomskiej pt.: „Kurcze blade”. Przed starszymi klasami wystąpił szkolny chór „Słowiki”, który otwierał i zamykał całą uroczystość. Niespodzianką dla wszystkich był występ mam naszych chórzystów.

Były podziękowania i gratulacje oraz obietnica, że już wkrótce będziemy cieszyć się nową halą sportową. Nie możemy się doczekać.

Niestety temu radosnemu dniu towarzyszył także smutek związany z pożegnaniami. Na zasłużoną emeryturę odchodzi pani Mariola Moch, zaś panie Ewa Karczewska i Anna Jarachowska nie będą już z nami w przyszłym roku szkolnym. Były kwiaty, życzenia, trochę łez. Odśpiewano też „Sto lat”.

Przed szkolną społecznością zasłużone wakacje. Życzymy wszystkim, aby były wesołe, bezpieczne i obfitowały w wiele atrakcji. Widzimy się 1 września.

Samorząd Uczniowski