Wyprawa szkolnych Argonautów

Pierwszy dzień października tego roku okazał się pięknym, słonecznym dniem. Tym przyjemniej było naszym szkolnym Argonautom – tegorocznym czwartoklasistom z kl. IV a i IV b, którzy tego dnia udali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Argo City w Głęboczycy

To rozległe zielone miejsce na skraju lasu i łąk, sprzyjające relaksowi i świetnej zabawie. Jednak forma zabawy i rekreacji była tylko sposobem na rozwijanie i ćwiczenie wielu potrzebnych sprawności i umiejętności. Tak więc uczestnicy mogli spróbować swych sił fizycznych w zjeździe tyrolskim, zademonstrowali zręczność w łowieniu ryb, co nie jest taką prostą sprawą – spróbujcie sami! Zamienili się w poszukiwaczy złota w miniaturowej kopalni, układali puzzle na czas, czy ścigali się trójkami na drewnianych nartach, co wywoływało salwy śmiechu, bo skoordynowanie ruchów kilku osób wcale nie jest takie łatwe.

Przyjemnością była też jazda bryczką, można z niej było obserwować stado krów i sielski krajobraz. Były też chwile emocji i strachu, gdy trzeba było włożyć rękę do otworu, w którym….. nie wiadomo, co się mogło ukrywać. Zręczności wymagały również rzuty podkowami do obręczy, strzelanie z łuku, biegi z ziemniakiem na łyżce czy slalom w leśnym labiryncie. A jak wieś to i krowy; kto by się spodziewał, że wydojenie krowy (sztucznej krowy- na szczęście dla krowy) okaże się taką atrakcją, do której dzieci ustawią się w długiej kolejce:)

Na koniec przygód Argonauci dostali zadanie zespołowe : czytanie mapy i szukanie skarbu, ukrytego w leśnych chaszczach. Został on w końcu odnaleziony, a uczestnicy poszukiwań odkryli puchar i zostali nagrodzeni medalami!

Był to więc dzień pełen wrażeń, zdobywania umiejętności i ćwiczenia sprawności, a przede wszystkim dobra integracja na początku drugiego etapu nauki:)

Wych. E. Potakowska, B. Pocheć