Wycieczka uczniów ze świetlicy do Zegrza nad Zalewem Zegrzyńskim

“Cudze chwalicie, swego nie znacie…” – to powiedzenie doskonale pasowało do naszej świetlicowej eskapady. Okazało się, że na 23 osoby biorące udział w wycieczce – 15 nigdy nie widziało oglądanych miejsc, a było naprawdę co podziwiać.

W słoneczny czwartek, 18 października, zaraz po pysznym obiedzie wesoła grupa świetliczaków wyruszyła na pieszą wycieczkę po Zegrzu. Uczniowie zostali zapoznani z krótką historią tej miejscowości i Zalewu Zegrzyńskiego. Byli zdziwieni na wieść o tym, że Jezioro Zegrzyńskie to największy sztuczny zbiornik wodny w centralnej Polsce, a piąty co do wielkości w naszym kraju (pierwsze miejsce – Zalew Soliński).

Zwiedziliśmy Ośrodek WAT-u , gdzie dzieci karmiły kaczki i łabędzie oraz bawiły się na pobliskim placu zabaw. Następnie udaliśmy się na Ośrodek WKS –u Zegrze, przeszliśmy przez Ośrodek i doszliśmy do Pałacu Zegrzyńskiego. Tam była chwila odpoczynku, dzieci poczuły się jak hotelowi goście, gdy zasiadły na kanapach i fotelach wystawionych przed byłą rezydencją Krasińskich i Radziwiłów.

Słońce, złota polska jesień, widok błyszczącego jeziora, zabawy na trawie…czegóż chcieć więcej? Niestety, trzeba było wracać do szkoły. Wiosną znów wyruszymy nad nasz piękny Zalew Zegrzyński.

Opiekunem podczas naszej wycieczki była babcia jednej z naszych uczennic, za co wszyscy podziękowali jej brawami.

Organizator wycieczki – Maria Zielińska-Moch