Warszawskie syreny śpiewają

W gminnych eliminacjach odbywających się w Miejskim Centrum Kultury i Czytelnictwa nasi uczniowie zostali docenieni przez jury. Tytuły laureatek i możliwość reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych zdobyły Agata Karpińska i Lena Majdanik. Wyróżnienia otrzymali Izabela Wołos i Jakub Kołak.

Syreni śpiew to coś co kusi, nęci pociąga. W konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka tę kuszącą moc ma poezja i w naszej szkole ulegli jej: Agata Karpińska z kl. III A gimnazjum, która podczas gminnych eliminacji tego konkursu recytowała wiersz Mariana Załuckiego „Straszni kibice”, Lena Majdanik z kl. VIII z wierszem Zdzisława Prussa „Mocno starsza pani irytuje się na fryzjerkę”, Marta Kiedrowska także z klasy VIII recytująca „Dwoje ludzieńków” Bolesława Leśmiana, Jakub Kołak z kl. VII prezentujący wiersz Czesława Miłosza „Do polityka”, Melania Aniszewska z kl. VB z wierszem Hanny Niewiadomskiej „Rogal i bułka”, Izabela Wołos z VA przedstawiająca utwór Jana Brzechwy „Dwie gaduły”, Oliwia Jasińska także z kl. VA z zabawnym utworem Anny Niewiadomskiej „Stonka w japonkach” i Paulina Kochanowska z klasy IV recytująca bajkę Adama Mickiewicza „Lis i kozioł”.

Powiatowe eliminacje odbyły się 19 marca 2019 roku. Jury uhonorowało wyróżnieniami Agatę Karpińską i Lenę Majdanik. Gratulujemy :)