Święto Polskiej Niezapominajki

15.05.2019 uczniowie klasy III, wspólnie z kolegami z klas III ze szkół gminy Serock, przeżyli ciekawe – spotkanie w Ekolandii. Na spotkaniu „Pamiętajmy o ogrodach” część uczniów klasy III wzbogaciła wiedzę przyrodniczą i świadomość ekologiczną.

Wspólnie z uczniami i nauczycielami ze szkół w Jadwisinie, Woli Kiełpińskiej i Serocku klasa III zwiedziła Ogród Botaniczny i szklarnie Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

Piękne kwiaty, znane i nie znane gatunki krzewów, mniej znane gatunki drzew przykuwały uwagę wszystkich uczestników wyprawy. A było co oglądać…

Każdy mógł zobaczyć, poznać, ale nie zawsze dotknąć wiele gatunków ziół, kwiatów, krzewów, drzew oraz zwierząt, o istnieniu których nie wiedział.

Bogactwo kolorów, kształtu i zapachu zachęcało szkolnych badaczy do zagłębiania się w różnych działach ogrodu botanicznego: rośliny tropikalne, subtropikalne, chronione, pożyteczne, bagienne i wodne.

Wszyscy uczniowie bardzo zadowoleni wrócili ze wspaniałym żywym okazem – Orchideą – którą na pamiątkę wspólnie przeżytych chwil w ogrodzie, klasa III wsadziła na terenie ogrodu szkolnego w Zegrzu.

Klasa III