Święto Darów Ziemi 2018

09 września 2018 roku sztandar Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu pod opieką p. Magdaleny Przybysz wziął udział w uroczystościach z okazji Święta Darów Ziemi – Dożynek Gminnych, które odbyły się w Kościele p. w. św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej.

Około godziny 11:00 zebraliśmy się planowo przed szkołą. Po chwili przyjechał po nas autokar, którym wraz z pocztami sztandarowymi innych szkół naszej gminy, zostaliśmy bezpiecznie dowiezieni na miejsce uroczystości. Złożyliśmy sztandar, nałożyliśmy białe rękawiczki oraz biało – czerwone szarfy. Następnie bardzo sprawnie zorganizowaliśmy się, weszliśmy do kościoła i stanęliśmy na wyznaczonych dla nas wcześniej miejscach. Msza odbyła się w sposób bardzo uroczysty. Powagi i wyniosłości wydarzeniu dodawały towarzysząca w najważniejszych momentach orkiestra oraz wspaniały chór. Po Mszy Świętej w uroczystym korowodzie przeszliśmy przed przygotowaną specjalnie scenę, aby móc wysłuchać przemówienia burmistrza Miasta i Gminy Serock p. Sylwestra Sokolnickiego. Po najważniejszych wystąpieniach zeszliśmy sprzed sceny i udaliśmy się do naszego autokaru.

Wyjazd odbył się bardzo pomyślnie i bez najmniejszych przeszkód. Byliśmy bardzo zadowoleni z możliwości reprezentowania naszej szkoły na takiej uroczystości. Około godziny 13:30 wszyscy, choć już trochę zmęczeni, byli bezpieczni i mogli odpoczywać w swoich domach.

Jakub Kołak kl.VII