Rozstrzygnięcie Konkursów Językowych

Dnia 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie mieli okazję wykazać się w dwóch konkursach językowych, jak również spróbować najpopularniejszego brytyjskiego i niemieckiego śniadania.

Były więc typowe angielskie tosty z obowiązkową marmoladą pomarańczową, niemieckie kiełbaski, no i oczywiście angielska herbatka. Uczniowie, choć już po śniadaniu polskim, poradzili sobie również z angielskim i niemieckim :)

Pierwszy z konkursów przeznaczony dla uczniów wszystkich klas, miał na celu zaprezentowanie najistotniejszych informacji i ciekawych faktów dotyczących krajów niemiecko i anglojęzycznych w formie plakatu.

W konkursie tym zwyciężyli uczniowie następujących klas:
Język niemiecki
I miejsce – Milena Grabarczyk kl. III a
II miejsce – Joanna Wypych kl. VIII
III miejsce – Jakub Kołak kl. VII

Język angielski
I miejsce – Milena Grabarczyk kl. III a, Marta Kiedrowska kl. VII
II miejsce – Joanna Wypych kl. VIII
III miejsce – Gabrysia Kuczkowska, Roksana Mięsak kl. VII

W drugim konkursie przeznaczonym dla uczniów klas starszych, uczniowie w czteroosobowych grupach walcząc o tytuł klasy “MULTI – KULTI” musieli się wykazać znajomością wiedzy dotyczącej Wielkiej Brytanii i Niemiec.

W konkursie tym I miejsce wywalczyła kl. VII otrzymując tym samym tytuł klasy “MULTI – KULTI”. II miejsce zajęła klasa VIII, a miejsce III przypadło klasie III B.

Wszystkim zwycięzcom jak i uczniom którzy podjęli się trudu zaprezentowania zgromadzonych przez siebie informacji przygotowując plakaty, serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku:)

Poniżej prezentujemy zwycięskie prace osób które zajęły I miejsce.

B. Pocheć, D. Piwowar, E. Satoła