Piegowaty dzień

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że 1 marca to Dzień Piegów. To nietypowe święto stało się pretekstem do świetnej zabawy w klasach 0-III. We wszystkich klasach pojawiły się dzieci z piegami – małymi lub dużymi, kolorowymi lub czarnymi, narysowanymi lub naklejonymi, oraz oczywiście z własnymi – czyste szaleństwo!

W klasach IIb i IIIa bohaterką dnia była Pippi Pończoszanka, która potrafiła zaskoczyć nie tylko wyglądem, ale i dobrym sercem, spiesząc na ratunek innym. Dzięki swej niezwykłości, wyobraźni i odwadze przeżywała wiele wspaniałych i ekscytujących przygód. Trzecioklasiści rozmawiali na temat różnic między ludźmi i tolerancji dla odmienności. W barwnych strojach wyruszyli także w podróż z Pippi i piratami na wyspę skarbów.

Klasa III b postanowiła jeszcze raz zajrzeć do Akademii Pana Kleksa i wraz z jego uczniami pouczyć się „kleksografii”, dobrych manier oraz poznać tajniki kolorowej kuchni Ambrożego Kleksa. Nie zapomniano o przedmiotach artystycznych – podczas krótkiej lekcji muzyki uczniowie uczyli się piosenki o zwierzętach. Zainspirowani piosenką postanowili odegrać scenę z książki i powstał teledysk. Była też powtórka tabliczki mnożenia – oczywiście z Panem Kleksem.

To był naprawdę wesoły dzień!

Hanna Kamińska, Ewa Kowalska, Ewa Lisowska