Pasowanie na ucznia w zegrzyńskiej szkole

Nasze pierwszaki w końcu doczekały się tego ważnego dnia. 20 października stanęły razem, by w obecności swoich rodziców i bliskich, ślubować, że będą dbać o dobre imię szkoły, będą pilnymi i wzorowymi uczniami, którzy zawsze pamiętają o szacunku do innych, będą też dbać o porządek w szkole i oczywiście nie zapomną pomagać słabszym i młodszym od siebie.

Swoją przysięgę złożyli także rodzice. Był to dzień obfitujący w uśmiechy i wzruszenia. Uczniowie pięknie zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym – były wierszyki i piosenki, trochę tańca i liczenia.

Gdy wprowadzono Sztandar Szkoły, wszyscy w skupieniu odśpiewali fragment Mazurka Dąbrowskiego. Ostatnim punktem uroczystości, na który wszyscy najbardziej czekali, było pasowanie. Każdy uczeń usłyszał słowa: „Pasuję Ciebie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu”. Pani Dyrektor miała dla naszych pierwszaków wiele ciepłych słów oraz życzenia sukcesów i wielu pięknych wspomnień, które zostaną zgromadzone przez najbliższe lata, jakie uczniowie spędzą w zegrzyńskiej szkole. Później dzieciaki udały się na poczęstunek do swoich sal. Nie zabrakło niespodzianek, o które zadbali rodzice. Teraz przed naszymi uczniami wspaniała przygoda z nauką oraz wiele okazji do wspólnej zabawy z koleżankami i kolegami. Życzymy im wszystkiego co najlepsze i mnóstwo uśmiechu każdego dnia.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

Monika Więcka i Ewa Lisowska