Nasze wyjazdy 2014/2015

kajak

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na stoku narciarskim w Czarnej Górze (ok. Białki Tatrzańskiej) i na spływie kajakowym rzeką Krutynią.

Na narty wyjechaliśmy na początku stycznia i choć to zimowy miesiąc w Polsce, w Zegrzu i najbliższej okolicy śniegu było jak na lekarstwo. Na narty jeździmy od kilku lat i aura w Tatrach jest dla nas łaskawa, bo stok przywitał nas opadami śniegu. Dzięki temu Ci, którzy jeździli już wcześniej, bardzo szybko przypomnieli sobie technikę jazdy, a nowicjusze okazali się uzdolnieni i dorównali swoimi umiejętnościami pozostałym uczestnikom. Wszystkim świetnie się szusowało.

19 czerwca 2015r. grupa 70 osób wyruszyła z Zegrza do ośrodka wypoczynkowego „Perła Krutyni” w Nowym Moście. Na miejscu czekało na nas ognisko, z którego chętnie skorzystaliśmy, aby posilić się po długiej podróży. Następnego dnia po wypożyczeniu sprzętu oraz instrukcji nauczycieli i ratowników, którzy płynęli z nami, zaczęliśmy wodować kajaki. Dla większości uczestników było to pierwsze spotkanie z kajakiem, w związku z tym na wodzie było dużo śmiechu. Wypróbowaliśmy różne style pływania, tj. zwiedzanie szuwarów czy spływ tyłem :) Na szczęście nasza zdolna młodzież już po chwili mogła skupić się również na urokach Puszczy Piskiej, którą płynęliśmy w trakcie dwóch dni. Nasz pobyt na Mazurach to nie tylko spływ, ale także integracja podczas wieczornej dyskoteki, karaoke oraz obcowanie z naturą w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

Uczestników zimowego szaleństwa i spływu kajakowego serdecznie pozdrawiamy.

Anna Jaskulska
Jacek Cebo
Małgorzata Paliszewska
Ewa Satoła
Agnieszka Dudek