Nasi recytatorzy najlepsi w Polsce

16 października 2018 r. uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.

Po przesłuchaniach konkursowych okazało się, że najwyższe noty od jury otrzymali właśnie recytatorzy z naszej szkoły, zajmując: 1 miejsce – Jakub Kołak, 2 miejsce – Lena Majdanik oraz
3 miejsce – Maja Więckowska
. Jedną z nagród dla laureatów był wyjazd do Lublina oraz udział w gali finałowej konkursu objętego honorowym patronatem pani profesor Wandy Półtawskiej; marszałka województwa lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego; prezydenta miasta Lublin, Krzysztofa Żuka oraz kuratora oświaty w Lublinie, Teresy Misiuk.

Już 18 października Lena Majdanik oraz Jakub Kołak wraz laureatami konkursu z pozostałych województw wzięli udział w zwiedzaniu Lublina, którego szczególnym punktem była wizyta w Muzeum Martyrologii. Przewodnikiem naszych recytatorów w tym wyjątkowym miejscu była dyrektor muzeum – pani Barbara Oratowska.

Kolejny dzień pobytu w Lublinie rozpoczął się od warsztatów kultury słowa prowadzonych przez aktorkę, panią Alicję Jachiewicz – Schmidt wcielającą się przed laty w Niteczkę w serialu pt. „Kolumbowie”. Pani Alicja Jachiewicz – Schmidt była również przewodniczącą komisji ogólnopolskiej gali finałowej konkursu recytatorskiego, który odbywał się w sali malarskiej lubelskiego zamku.

Nasi recytatorzy odnieśli tego dnia ogromny sukces. Lena Majdanik zajęła drugie miejsce, natomiast Jakub Kołak trzecie.