Klasy III żegnają rok szkolny w Toruniu

Tegoroczni trzecioklasiści są już jedną nogą w klasie czwartej, ale mają jeszcze czas na zdobywanie nowych doświadczeń i wiedzy. Klasy: III a i III b wybrały się na wspólną wycieczkę do Torunia. W ten sposób uczniowie postanowili uczcić nie tylko koniec roku szkolnego, ale również koniec kolejnego etapu edukacyjnego. W końcu teraz będą już traktowani jako starsi uczniowie.

Pod opieką wychowawców, rodziców i wspaniałej pani przewodnik przemierzali ulice tego pięknego miasta, poznawali interesujące historie i anegdoty oraz szukali ciekawych miejsc. Uczniowie mieli okazję poznać tajemnice kosmosu oglądając film 3D w Planetarium. Zobaczyli też najbardziej atrakcyjne miejsca w Toruniu. Oczywiście nie zapomnieli odwiedzić domu Mikołaja Kopernika, jednak ze względu na trwający w muzeum remont, nie weszli do środka. Później zamienili się w toruńskich cukierników i korzystając z tradycyjnych drewnianych form, wykonali pierniki, które po upieczeniu zostały zabrane do domu. Była też okazja aby wydać trochę pieniędzy na pamiątki, drobiazgi i oczywiście pierniki. Każdy chciał zawieźć rodzinie smaczny i pachnący podarek.

Nad Wisłą trzecioklasiści wpadli na pomysł, aby zwodować stojącą na brzegu łódź „Katarzynkę” i wrócić do domu drogą wodną. Jednak ze względu na brak potrzebnego ekwipunku i odpowiedniej ilości prowiantu, ostatecznie zdecydowali się na autokar. Opiekunowie odetchnęli z ulgą. Podróżnicy dotarli pod szkołę po godzinie 20.00, trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Choć pierniki szybko zostaną zjedzone, wspomnienia z tej wyprawy zostaną w pamięci uczniów na długo.

Ewa Lisowska