Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Zegrzu

Dziś wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości. Wszyscy jeszcze pełni wakacyjnych wrażeń, a jednocześnie gotowi na nowe wyzwania i obowiązki. Tych nowości było dziś wiele: wyremontowane sale i hole, odświeżona biblioteka i świetlica, wymienione okna w całej szkole. Powitaliśmy też wielu nowych nauczycieli i oczywiście uczniów.

Szkolną uroczystość poprowadziła p. Małgorzata Paliszewska, która oficjalnie przejęła obowiązki dyrektora szkoły. Nie zabrakło też wzruszeń, gdy przedstawicielki Rady Pedagogicznej wraz z p. Paliszewską dziękowały p. Danucie Prusinowskiej. To ona przez ostatnie 18 lat dzierżyła stery zegrzyńskiej szkoły i wspierała nauczycieli w ich pracy. Dziś przekazuje kierownictwo innym, ale deklaruje gotowość do dalszej pracy i nowych wyzwań, które jeszcze przed nią.

W uroczystości powitania nowego roku szkolnego udział wzięli także przedstawiciele lokalnych władz, Artur Borkowski – Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Mariusz Rosiński – przewodniczący Rady Miejskiej oraz radny – Sławomir Osiwała. Życzyli oni całej społeczności szkolnej udanego roku szkolnego i wielu sukcesów. Na koniec p. Dyrektor oficjalnie oświadczyła, iż nowy Rok Szkolny 2019/2020 uważa za rozpoczęty.

Uczniowie udali się do swoich sal na spotkania z wychowawcami, aby zapoznać się z planem lekcji i przygotować się na jutro do szkoły.

Przed nami rok pracy, nowe odkrycia, ciekawe wydarzenia i wiele niespodzianek. Gotowi? Zaczynamy!

Ewa Lisowska