Gimnazjum w Zegrzu

Wspomnienie Konstantego Mikołaja Radziwiłła w naszej szkole

kmradziwill

13 września br. artyści szkolnego Teatru „Ach!” przypomnieli uczniom historię wyjątkowego bohatera pochodzącego z naszego regionu – księcia Konstantego Mikołaja Radziwiłła.

W spektaklu przedstawione zostały losy tego niezwykłego człowieka, który aż do męczeńskiej śmierci stał na straży najcenniejszych wartości – patriotyzmu, honoru, odwagi i zdolności do najwyższych poświęceń.

Czytaj całość…

Uroczyste zakończenie historii zegrzyńskiego gimnazjum

We wtorek 18 czerwca w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość – zakończenie roku szkolnego Gimnazjum im. Konstantego Mikołaja Radziwiłła. Jednocześnie było to pożegnanie zegrzyńskiego gimnazjum. Uczniowie, którzy tego dnia odebrali swoje świadectwa, uczestniczyli w tworzeniu się pięknej historii.

Czytaj całość…

Sukces na miarę mistrza…

Uczeń naszej szkoły, Dariusz Joński zdobył 10 miejsce w biegach przełajowych na dystansie 2000 metrów na szczeblu ogólnopolskim. Zawody odbyły się na trasach im. Roberta Lewandowskiego w Kamionie, w których uczestniczyli najlepsi biegacze w Polsce.

Czytaj całość…

Maciej Brodowski – moją pasją jest kolej…

Nazywam się Maciek Brodowski i jestem uczniem klasy III B gimnazjum prowadzonego przez Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Zegrzu. Moją pasją jest kolej.

Czytaj całość…

Wycieczka do piekarni

23 kwietnia 2018 roku klasy IIA i IIB gimnazjum w ramach preorientacji zawodowej wybrały się do piekarni Grzybki w Warszawie. Na wejściu ciepło nas powitano, zapoznano z podstawami pieczenia i historią powstawania piekarni.

Czytaj całość…

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 10 stycznia 2018 r. klasy II gimnazjum pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Na miejscu było wiele atrakcji do zwiedzania, pokazy i wyznaczone strefy do interaktywnego zwiedzania.

Czytaj całość…

Wykłady z fizyki

Dnia 25.10.2017 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się wykłady z fizyki. Chętne osoby z klas 3 gimnazjum pojechały z Panią Anną Futymą i poszerzyły swoja wiedzę z fizyki w ciekawy sposób. Wykład był na temat prądu elektrycznego i pola magnetycznego.

Czytaj całość…

Powiatowe zawody w piłce nożnej

W dniu 10 października odbyły się zawody w piłce nożnej chłopców na szczeblu powiatowym. Po udanych dla naszych uczniów eliminacjach gminnych, w których zajęliśmy pierwsze miejsce, przyszedł czas na dalszy etap.

Czytaj całość…

Relacja z międzypowiatowych biegów przełajowych

W dniach 3 oraz 5 października 2017 roku, w Pomiechówku, odbyły się zawody w biegach przełajowych na szczeblu międzypowiatowym. We wtorek uczniowie uczestniczyli w biegach indywidualnych, a w czwartek wystartowały sztafety. Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Zegrzu reprezentowali szkołę w obu zawodach. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Czytaj całość…