Europejski Dzień Języków Obcych 2020

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w klasie 7 i 8 została przeprowadzona lekcja okolicznościowa. Na wstępie odbyła się krótka pogadanka o historii i powodach ustanowienia Europejskiego Dnia Języków.

Następnie uczniowie dobrali się w pary. Każda para losowała karteczkę z nazwą państwa europejskiego i miała za zadanie wykonać kolejne polecenia:
– wyszukać w Internecie informacje dot. wylosowanego kraju – flaga, stolica, nazwa państwa i zwroty grzecznościowe w języku danego państwa
– utworzyć plakat informacyjny dot. wylosowanego kraju z uwzględnieniem w/w informacji

Miejmy nadzieję, że powyższe wyzwania pobudziły ciekawość i zainteresowania nauką języków obcych.

Za rok już kolejne, nowe wyzwania…

W piątek (9.10) na pierwszej lekcji uczniowie klasy III b zostali zaskoczeni wizytą p. Doroty Piwowar. Nikt nie spodziewał się, że trzecioklasiści wezmą udział w lekcji niemieckiego. Na początku nasz gość przedstawił się i opowiedział o sobie – oczywiście po niemiecku. Później wspólnymi siłami ustaliliśmy, gdzie nauczycielka niemieckiego mieszka, czym się interesuje, gdzie studiowała i jakie jest jej ulubione danie.

Uczniowie poznali najważniejsze informacje o naszym zachodnim sąsiedzie. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyła się niemiecka motoryzacja i piłka nożna. Pani Dorota Piwowar szybko przeszła od teorii do praktyki. Uczniowie nauczyli się, jak się przedstawić i podać informację, z jakiego kraju się pochodzi. Później nauczyli się kilku zwrotów grzecznościowych. Wspólnie śpiewaliśmy, kolorowaliśmy, oglądaliśmy teledyski. U każdego chętnego ucznia pojawiła się niemiecka flaga na policzku.

Lekcja bardzo się spodobała i uczniowie zapytali, kiedy kolejna. Nie mogli się pogodzić z faktem, że nastąpi to dopiero w 7 klasie. Oby ich entuzjazm nie opadł do tego czasu – tego im życzę.
Bardzo dziękujemy pani Dorocie Piwowar za wspaniałą i inspirującą lekcję!